Okuma süresi: 2 dakika

16 yıldır 31 köpekle ABD’nin Tennessee eyaletindeki Natchez Trace Devlet Parkı’nda yaşayan adam, yerel halk ve Animal Rescue Corps’un (ARC) yardımlarıyla topluma dönmeye hazırlanıyor. Kendisine ve köpeklere uygulanan sağlık işlemlerinden sonra köpekler tedavilerinin devamı ve aşıları yapılmak üzere acil barınma alanlarına gönderildi.

ARC görevlileri köpeklerde çeşitli rahatsızlıkların, yara ve yırtılmaların, bazılarında ayrıca kırık dişlerin bulunduğunu aktardı. Ormanda yaşayan adamın köpeklerden ayrılmamak için mücadele ettiğini ama sonunda daha iyi şartlarda ve sağlıklı yaşayabilmeleri için barınacakları bir yuvaya ve tıbbi yardıma ihtiyacı olduklarını kabul ettiğini bildirdiler.

16 yil 31 kopek 2

Bazı kent sakinlerinin de yıllardır onlara yiyecek götürdüğü, yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olduğunu öğrenildi.

Bu girişimle birlikte ARC ekibi 3 gün içinde 130 hayvana tıbbi yardım ve barınma sağlamış oldu. Köpeklere ve barınaklarındaki diğer hayvanlara güvenli bir yuva bulununcaya kadar da günlük bakımlarını devam ettirmeyi planlıyorlar.

16 yil 31 kopek 3

Animal Rescue Corps, ABD genelinde hayvanları doğal felaketler ve kötü muamelelerden korumaya çalışan, toplumda hayvan haklarına dikkat çekmeye çalışan ve gönüllülere eğitim veren bir heyet. Bağışlarla ve küçük yatırımcıların sponsorluklarıyla masraflarını karşılıyor.

16 yil 31 kopek 416 yil 31 kopek 516 yil 31 kopek 6

Kaynak: The Dodo, Animal Rescue Corps