Açlık sizi belki de en çok öğlen yemeğini takip eden saatlerde ya da akşam eve gitmeden önce konulan toplantılarda vurur. Yeni araştırmalara göre açlık halinin yarattığı bu gerginlikle mücadelenin üstesinden gelmenin en iyi yolu, masanızda bir yerlere biraz ceviz saklamak!

Ceviz, protein ve lif bakımından oldukça zengindir. Bu ikisi, akşam yemeğine kadar size oldukça yardımcı olur. Cips ya da şeker gibi yapay atıştırmalıklar, geçici bir tatmin yaratabilir; fakat ilerleyen saatlerde tekrar acıkmanıza ve uykulu hissetmenize sebep olur.

Ceviz yemek, üretkenliğiniz açısından da oldukça yararlı olabilir. Araştırmalar, günde yedi ceviz yemenin konsantrasyonu artırdığını ve bilgiyi işleme sürecinizi hızlandırdığını göstermiştir. Ayrıca, sertliklerine bakıldığında bademe oranla daha fazla tercih edilir olabilir. Dahası, polifenol bakımından da çok zengindir. Polifenol, kanser ve diyabetin önlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ceviz, premenstrüel sendrom semptomlarıyla mücadele etmede yararlı olan manganez ve ruh halini iyileştiren B6 vitamini açısından da oldukça zengindir.

en iyi atistirmalik, ceviz

Kaynak: The Huffington Post