İkincisi bu yıl düzenlenecek “Yarbay Ali Tatar Edebiyat Ödülleri” için geri sayım başladı. Ödül töreni, 2009 yılında “Amirallere Suikast” davasında tutuklanıp 1 hafta sonra serbest bırakılan, daha sonra yeniden tutuklanmak istenince yaşamına son veren Deniz Yarbay Ali TATAR adına düzenleniyor.

Ülkemizde yaşanan hukuksuzluğa karşı mücadelenin sembol isimlerinden biri haline gelen Ali Tatar’ın anısına düzenlenen edebiyat ödülünün ilki, öykü adına yapılmıştı, ikincisi ise “şiir” dalında yapılacak. Yarışmanın amacı ise, Ali Tatar’ı ve mücadelesini bir kez daha anarken, şiirin gelişmesine ve geniş kitlelere ulaşmasına katkıda bulunmak olacak.

Yarışmaya katılım için konu ve yaş sınırlaması olmamakla birlikte, eserlerde Ali Tatar’ın yaşamı ve hukuk mücadelesi bağlamında, insan onuru, adalet, hak ve özgürlüğü vurgulayan imge ve değerlerin göz önünde bulundurulması öneriliyor. Yarışmanın başvuru tarihi, 1 Ekim – 31 Ekim 2017 tarihleri arasında olacak. Bu tarihten sonra gelecek başvurular kabul edilmeyecek.

Yarışma ile ilgili taahhütname ve başvuru adresine: http://www.yarbayalitatar.com/edebiyat.html internet sitesinden ulaşım sağlanabiliyor.

Paylaş

Yorumlar

1994 Ankara doğumluyum. Lise yıllarında başlayan sinema tutkum, üniversitede Radyo, Televizyon ve Sinema okumamla birlikte perçinlendi. Okul döneminde de kısa film, belgesel ve klip çalışmaları gerçekleştirdim. Elimden geldiğince şu sıra da yönetmenlik yapmaya devam ediyorum. 3 sezon boyunca Tv6 kanalında yayınlanan 6.SEANS isimli sinema programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendim. Şimdi de programa YouTube kanalımda devam ediyorum. Programla birlikte yönetmen ve oyuncularla röportajlar yaparken, film festivallerini, galaları ve çeşitli kültür sanat etkinliklerini takip ediyorum. https://www.youtube.com/channel/UClHTrBzgdhbCKCM5L0zI4jQ Sinema yazarlığına okul döneminde başladım. Aynı zamanda daha önce populersinema.com, şu sıra notordinarymag.com ve Ankara Life Dergilerinde filmlere dair yazılarım ve röportajlarlarım yayınlanmakta. Aynı zamanda http://dalicinema.blogspot.com.tr/ blogumda da yazılarım mevcut.
Önceki İçerikYavru yunusu selfie sevdası öldürdü
Sonraki İçerikBir.One. teşvik bursu başvuruları başladı!