Okuma süresi: < 1 dakika

20. İstanbul Tiyatro Festivali’nin programı açıklandı. Birbirinden özgün tiyatro metinleriyle yine göz dolduran festival 3-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İki yılda bir düzenlenen İstanbul Tiyatro Festivali ilk kez 1989’da yapıldı. Çağdaş ve klasik yorumları sanatseverlere sunan festivalin ilk prodüksiyonu 2002 yılında Nazım Hikmet’in doğumunun 100. yılında, tiyatro sanatçısı Genco Erkal’ın tasarladığı ve yönettiği “Nazıma Armağan” adlı yapıt ile maceralarına başladı.

Festivalde bu yıl yurtdışından 9, Türkiye’den 23 oyun, dans ve performanstan oluşan 32 gösteri ve 18 yan etkinlik 25 farklı mekânda sanatseverlerle buluşacak.

Festivalin gösterileri ve yan etkinliklerini Alt, Caddebostan Kültür Merkezi, Cevahir Sahnesi, Fransız Kültür Merkezi, garajistanbul, Harbiye Muhsin Ertugrul Sahnesi, Kumbaracı50, MSGSÜ Bomonti Yerleskesi 2. Kat, Moda Sahnesi, Müjdat Gezen Tiyatrosu 29 Ekim Sahnesi, Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, Pera Müzesi, Sahne KHAS, Salon İKSV, SALT Galata, Talimhane Tiyatrosu, Tatbikat Sahnesi, Tiyatro Pera, Uniq Hall, Uniq İstanbul, Üsküdar Tekel Sahnesi,  Üsküdar Stüdyo Sahnesi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi, Zorlu PSM Drama Sahnesi ve Zorlu PSM Stüdyo gibi kentin farklı mekânlarında izleyebileceğiz. Sevindirici bir başka konu ise festival kapsamında, ünlü konukların ve uzmanların katılacağı ücretsiz söyleşi, gösteri, sempozyum, sergi, ustalık sınıfı ve atölye çalışmalarının da gerçekleştirilecek olması.

3-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek festivalin programına ulaşmak için lütfen tıklayın.