Okuma süresi: 3 dakika

Magic of the Chaos ekibini düzenledikleri indoor eventlerin yanı sıra geçen yıl Magic Halloween adıyla ilkini gerçekleştirdikleri psychedelic müzik ve sanat buluşmasıyla tanıdık, sevdik. Öyle ki 25-28 Ekim 2019 tarihlerinde Ayvalık’ta gerçekleşecek olan Magic Halloween’ın ikincisi Walpurgis Gathering’e ilgi yoğun. Hikaye kaldığı yerden, fakat birbirinden güzel bir sürü insanın katkısıyla büyüyerek devam ediyor. Buluşmada katılımcılara sihirli zamanlar yaşatacak birçok sanatçı var.  Tam da yaza veda edip kış döngüsüne merhaba dediğimiz tarihlerde doğayla ve dans ile iç içe olmak isteyenler için Magic of the Chaos güzel bir buluşma ortamı vaad ediyor. Hele ki Cadılar Bayramı olunca… Gelin bu yıl bizi neler bekliyor, ekip adına Jabi Stultitia’dan dinleyelim.

Bu yılın en büyük değişikliği ile başlayalım mı? Geçen yıl buluşma Olimpos’taydı. Bu yıl neden Ayvalık? Bu vesileyle etkinliğin yapılacağı tam lokasyonun doğası hakkında bilgi verebilir misin? 

Geçen yıl ilki düzenlenen Magic Halloween, ekibin de ilk outdoor deneyimiydi. Hem bu etkinlik dolayısıyla hem de arada geçen sürede yürütülen projeler ile iyi bir deneyim kazanıldı. Sıkı bir hazırlık döneminden sonra bu yıl kapılarını daha geniş çaplı bir katılıma açıyor. Etkinliğe olan ilginin beklenenden yüksek olması, daha önce belirlenen alanın kapasite açısından sorun yaşatma ihtimalini ön plana çıkardı. Festivalin yeni alanından çok daha memnun ve de heyecanlı bir ekip var. Festival alanı, Kaz Dağları’na oldukça yakın, kızılçam ormanlarının hakim olduğu koy içinde sahili bulunan bir bölge. Festival zamanı ne sıcak ne de soğuk bir hava bekleniyor. Yine de tedbirli olmakta fayda var.

Bu yıl sanatçı sayısı epey fazla. Katılımcı sayısı da öyle olacak gibi görünüyor. Hakkınızı vereyim, sanatçılar Magic of the Chaos ekibi için iyi şeyler söylüyor. Evet, biraz sordum soruşturdum sizi, çalışkan çocuklar dedi herkes 🙂 Şaka bir yana, Magic of the Chaos dediğimizde nasıl bir ekipten söz ediyoruz?

Büyük bir ekip çalışması, birçok kişiyle yürütülüyor. Ekip oldukça sıkı çalışıyor. Tek tek isim verirsek liste uzar gider, bu yüzden Magic of the Chaos’u bir kolektifin ortak çalışması olarak ele almak en iyisi.

Ve tabii ki müzik… Katava Stage ve Fusion Stage olmak üzere iki sahne tasarlamışsınız. Bu sahnelerin müzik akışı nasıl olacak?  

Evet, iki ayrı stage bulunuyor. Katava Stage, dark ve experimental soundların yer alacağı yüksek BPM’in kendine alan bulduğu bir sahne. Bu stagede twilight, forest, psytrance, dark psy ve hi-tech türlerinde Kabayun, Filterheads, Dark Elf, Slate, Psynonima, Erf, Lost Reflection, Paranoia Sector, Mhakavaya, Ferratek gibi uzayan önemli sanatçıların soundlarıyla buluşacağız.

Fusion Stage daha yavaş BPM’lerin ve yine dark soundların bizi beklediği bir sahne. Dark techno, acid techno, acid core, dark progressive ve zenon gibi türler bu sahnenin temelini oluşturuyor.

Buluşma boyunca Inherited Heresy: Visionary Art Exhibition adıyla katılımcıların ziyaretine açık olacak bir de sergi yapılacak. Bu sergi hakkında bilgi verir misin?

Dekor ve sanat kolektifi Cosmic Fusion’ın küratörlüğünü üstlendiği Inherited Heresy sergisi, Amerika, Avustralya, Kanada gibi uluslararası ve Türkiye’den çeşitli disiplinlerden sanatçıların çalışmalarını festival boyunca katılımcıların ilgisine sunmaya hazırlanıyor. Inherited Heresy: Visionary Art Exhibition, katılımcılar için özenle hazırlanmış uluslararası art gallery standartlarında bir deneyime ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda live painting gibi aktivitelerin ve workshopların yer alacağı bir alan olacak.

Buluşma ile ilgili bizi bilgilendirmek istediğin başka bir konu var mı? 

Magic of the Chaos ekibi kaliteli bir işitsel ve görsel deneyim yaşayacağımız alan için organik dekorlar, visual mapping ve nefes alınabilecek mekanlar tasarlıyor. Festival alanında vegan ve vejetaryen yemek seçenekleri bulunuyor. Bu deneyimi birlikte yaşayacağımız yolcuları alanda bekliyor olacağız.

Jabi’ye teşekkür ediyoruz. Yaza rengarenk bir veda için orada görüşmek üzere…