Okuma süresi: < 1 dakika

Türkiye’nin ilk komedi festivali olan Ankara Uluslararası Komedi Festivali’nin üçüncüsü, 4-20 Kasım 2017 tarihleri arasında düzenlenecek. Çok alternatifli bir programa sahip festival süresince, yerli ve yabancı ünlü güldürü sanatçıları çeşitli mekanlarda Ankara seyircisi ile buluşacak.

Programında tiyatrolar, stand up gösterileri, atölyeler, müzikaller, çocuk etkinlikleri ve amatör komedyenler için düzenlenen etkinlikler bulunduran 3. Ankara Komedi Festivali, Başkent seyircisine keyifli bir kasım ayı vaat ediyor.

Festival Sanat Yönetmenliğini bu yıl da usta mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu üstleniyor.

Açılış ve kapanış gösterilerini Ankaralı sanatçıların gerçekleştireceği 3. Ankara Komedi Festivali, 4 Kasım 2017 tarihinde Ege Kayacan’ın tek kişilik şovuyla ile start alıp, 20 Kasım 2017’de Çankaya Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun ücretsiz tiyatro gösterisi ile son bulacak.

Haldun Dormen, Erkan Can, Cem Davran, Bahtiyar Engin, Sunay Akın, Vedat Özdemiroğlu, Alpay Erdem, Yıldıray Şahinler, Shazia Mirza, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Hatunlar Stan up Ekibi ve Hayrettin, festivale bu yıl konuk olacak sanatçılardan bazıları.

Açık Mikrofon Gecesi, Hatunlar Stand Up Gecesi ve Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sergileyeceği performanslar ise oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Etkinlikler, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi (Yenimahalle), MEB Şura Salonu, Yılmaz Güney Sahnesi, Ankara Sanat Tiyatrosu, Nazım Hikmet Kültür Merkezi (Kızılay), İf Performance Hall, Nefes Sahne, Noxus Sahne , Manhattan Sahne ve Çankaya Üniversitesi’nde sergilenecektir.

3. Ankara Uluslararası Komedi Festivali hakkında detaylı bilgiye www.ankarakomedifestivali.com.tr adresinden veya etkinliğin Facebook, Instagram ve Twitter sayfalarından, etkinlik biletlerine ise Biletix, Dost Kitabevi Şubeleri ve etkinliklerin düzenleneceği salonlarda bulunan gişelerden ulaşılabilir.