Türkiye’de yapılan ilk büyük dans festivali olan Uluslararası Eskişehir Dans Festivali’nin 7’ncisi için çalışmalar başladı! Her yıl Şubat ayının son haftasın da yapılan festivalde, 4 gün içerisinde Dünya çapında tanınan performans sanatçıları toplamda 100’den fazla eğitim verirken, sahne gösterileri düzenleyecek ve yine dünyaca tanınan Latin müzik DJ’leri performanslar sergileyecek.

Bu yıl 21 – 24 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Uluslararası Eskişehir Dans Festivali, Türkiye’de dans sanatının uluslararası spor branşlarından birisi haline getirilmesinde, birçok yeteneğin de Dünya ve Avrupa şampiyonlarından doğru eğitimler almasını sağlayarak uluslararası bazda tanınmasına ön ayak olmuştur.

Ayrıca Türkiye’de yıl içerisinde 60’tan fazla ilde tanıtım ve etkinlikler düzenleyerek kendini tanıtan festival, tüm danssever kitlenin en uygun olanaklarla Eskişehir’e davet ediyor. Festival, Eskişehir’in genç nüfusu ve modern yapısı ile bu organizasyonun yapılması için Türkiye’deki kuşkusu eniyi nokta olduğuna işaret ediyor.

Facebook sayfası için tıklayın.