Okuma süresi: < 1 dakika

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen, Doç. Dr. Murat Sezgin’in başkanlığı ve Dr. Onur Keşaplı’nın yönetmenliğinde gerçekleştirilen ve 7.si bu yıl düzenlenmesi planlanan Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali’ne başvurular başladı! Yedinci kez başvuruları bekleyen festivalin, 14-18 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanırken, festivale son başvuru tarihi ise 15 Ekim olarak belirlendi.

Farklı kurumların değerlendirmeleriyle Türkiye’nin en ideal sinema etkinlikleri arasında yer alan, gösterime giren filmlerin tamamına telif öderken Cannes, Berlin, Venedik, Toronto resmi seçkilerinin Oscar Ödüllü filmlerle yarıştığı üst düzey bir programa ev sahipliği yapan Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Festivali, bu yıl da Ulusal Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Uluslararası Kısa Film Yarışması kapsamında toplam 21 ödül dalda ödül verecek.

Danışma kurulunda Prof. Dr. Murat Mustafa Öntuğ ve Doç. Müzeyyen Sevtap Aytuğ’un yer aldığı festivalin geçtiğimiz yıl başlattığı Ara Seçici Kurul uygulamasını ise bu yıl da devam edecek. Böylelikle Ön Seçici Kurul’un kararıyla gösterime girecek 100 filmden hangilerinin hangi kategorilerde Kanatlı Denizatı Ödülleri için yarışacağı Ara Seçici Kurul tarafından belirlenecek. Finalistler arasından kazananları ise Ana Seçici Kurul kararlaştıracak. Ayrıca festival programına; önceki yıllara ek olarak yeni etkinliklerin, özel gösterimlerin ve sürpriz ödüllerin de dâhil edilmesi planlanıyor. 7. Uluslararası Uşak Kanatlı Denizatı Kısa Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgilere ve başvuruya https://filmfreeway.com/UsakWingedSeahorse web sitesinden ulaşılabiliyor.