Okuma süresi: < 1 dakika

Pembe Hayat KuirFest, Ocak ayında İstanbul’da açtığı festival sezonunu Denizli ve Mersin’in ardından şimdi de Kuir Kıbrıs Derneği ortaklığında Kıbrıs’a taşıyor.

14 Mayıs Salı günü Lefkoşa’da bulunan Arabahmet Kültür & Sanat Evi’nde gerçekleşecek kokteyl ve ardından yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın gerçekleştirdiği Gece, Melek ve Bizim Çocuklar (1994) filminin gösterimiyle KuirFest, perdesini Kıbrıslı sinemaseverler için açmış olacak.15 Mayıs Çarşamba günü “Kuirlik ve Engel(siz)lilik Kesişiminden Kısalar” seçkisi ve 6. Pembe Hayat KuirFest programında yer alan, Serkan Çiftçi’nin yönettiği Gacı Gibi (2016) filminin gösterimiyle devam edecek olan KuirFest Kıbrıs, 16 Mayıs’ta Mağusa’ya gidecek. 16 Mayıs’ta Mağusa Kale Pasajı’nda “Belleğin Lubundarlığı” kısa film seçkisiyle başlayacak etkinlikler “Bizim Belleğimiz, Bizim Tarihlerimiz”forumu ile sonlanacak. 17 Mayıs Cuma günü yeniden Lefkoşa’ya dönecek olan KuirFest Kıbrıs, “Kuir Kıbrıs Özel Kısa Seçkisi” ve çok sevilen internet dizisi Onun Hikayesi’nin (Her Story, 2015) gösterimleriyle sonlanacak.

Festival, uzun ve kısa metraj film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, atölye ve bir foruma da ev sahipliği yapacak. 14 Mayıs Salı günü Arabahmet Kültür & Sanat Evi’ndeki Gece, Melek ve Bizim Çocuklar filmininin gösteriminin ardından “Gece, Melek ve Bizim Lubunlar” söyleşisi, 15 Mayıs Çarşamba günü “Seks İşçiliği Hakları” başlıklı atölye ile Lefkoşa’da takipçilerini bekleyecek. 16 Mayıs Perşembe günü Mağusa Kale Pasajı’nda “Bizim Belleğimiz, Bizim Tarihlerimiz” forumu gerçekleştirilecek.

Program Detayları:

14 Mayıs Salı 
Yer: Arabahmet Kültür & Sanat Evi 
18:30 Açılış Kokteyli 
19:15 Gösterim: Gece, Melek ve Bizim Çocuklar 
21:00 Sohbet: Gece, Melek ve Bizim Lubunlar

15 Mayıs Çarşamba 
Yer: Arabahmet Kültür & Sanat Evi 
19:00 Gösterim: Kuirlik ve Engel(siz)lilik Kesişiminden Kısalar 
20:30 Gösterim: Gacı Gibi 
21:45 Atölye: Seks İşçiliği Hakları

16 Mayıs Perşembe 
Yer: Mağusa Kale Pasajı 
19:00 Gösterim: Belleğin Lubundarlığı Kısa Film Seçkisi 
20:30 Forum: Bizim Belleğimiz, Bizim Tarihlerimiz

17 Mayıs Cuma 
Yer: Arabahmet Kültür & Sanat Evi 
19:00 Gösterim: Kuir Kıbrıs Özel Kısa Seçkisi 
21:00 Gösterim: Onun Hikayesi