Küçükken hayallerimizi her birimiz kendi çizgilerimizle kâğıda döktük. Belki tam aktaramadığımız duygular vardı; belki de, annesi kızının çizdiği hayalleri mükemmel eserlere çevirerek o duyguların tercümanı oldu. İşte bu anne de üç yaşındaki kızının hayallerini canlandırmasına yardımcı oluyor.

Kızı Eve de, sanatçı annesi Ruth Oosterman’ın yolundan ilerliyor. Eve’in çizdiği her bir resim, Ruth için bir şaheser niteliğinde; kızının keçeli kalem ile yaptığı resimlere bir parça daha boya katarak yeni resimler oluşturuyor. Eve’in kâğıda döktüğü her bir çizgi, Ruth için farklı bir anlam taşıyor.

Bu anne-kız ikilisinin yaptığı işler, oldukça beğeni topluyor ve seviliyor. Ayrıca bu ikili, işleri ilerletmekte de oldukça kararlılar.

Ruth, bir açıklamasında; “Bu güne kadar hızlı bir şekilde çalışmak ve işlerimi tamamlamak için çabaladım fakat Eve ile farklı bir bakış açısı yakaladım. Eve’i bu yolda ilerletmek ve onun katkısını da sanata teşvik etmek amaçlı bir yolda ilerliyorum” diye belirtiyor ve ekliyor; “Pablo Picasso da demiş ‘Ama hep bir çocuk gibi çizmeye çalıştım’, ben de bunu kendime yansıtmaya ve resimleri onun gözünden görmeye çalıştım.

Ayrıca Ruth Oosterman’a Blogspot, Youtube veya Facebook üzerinden ulaşabilirsiniz.

bir-cocugun-gozunden-cizmek4

bir-cocugun-gozunden-cizmek10

bir-cocugun-gozunden-cizmek5

bir-cocugun-gozunden-cizmek11

bir-cocugun-gozunden-cizmek3

bir-cocugun-gozunden-cizmek7

bir-cocugun-gozunden-cizmek1

bir-cocugun-gozunden-cizmek8

bir-cocugun-gozunden-cizmek2

bir-cocugun-gozunden-cizmek6

bir-cocugun-gozunden-cizmek9

Kaynak: Bored Panda, The Mischievous Mommy