Okuma süresi: < 1 dakika

Rock müziğinin önemli isimlerinden David Bowie, 1969 yılında Space Oddity albümü ile hayatımıza hızlı bir giriş yapmış ve ilerleyen dönemde dünya tarihinin gördüğü en başarılı sanatçılardan biri olarak karşımıza çıkmıştı. Günümüzde Madonna, Lady Gaga dahil olmak üzere pek çok şarkıcıya ilham veren Bowie, kariyeri boyunca sayısız albüm ve filme imza atmıştı.

Geçtiğimiz günlerde son albümü Blackstar‘ı dinleyiciye sunmasının ardından, 10 Ocak 2016’da hayata veda eden usta sanatçının Jimmy King‘in kamerasıyla çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

David Bowie Son Fotograf 1

Albüm tanıtımı için kamera karşısına geçen Bowie’yi siyah bir takım elbise ve inanılmaz güzel bir gülümseme ile görüyoruz. Fotoğrafların yayınlandığı sitede “Bu adam niye bu kadar mutlu? 69 yaşına girdiği ya da 28’inci albümü çıktığı için olabilir mi acaba? Kim bilir? Her ikisini de kutlayacağız, bize katılın” şeklinde açıklama yapıldı. 18 aydır yoğun bir kanser tedavisinin etkisinde olan Bowie deli dolu halleriyle objektife gülerken, sanatçıya albümde bulunan Lazarus şarkısının ”Yukarıya bakın, ben cennetteyim” sözleriyle veda ediyoruz.

David Bowie Son Fotograf 2

David Bowie’ye veda: Yukarıya bakın, ben cennetteyim” yazısını okumak için tıklayınız.

Kaynak: Bored Panda