Placeholder sergisi, insanın yeryüzüne müdahalesine işaret eden farklı mekânları ve izleri Mert’in fotoğraflarıyla bizlere sunuyor. Fotoğraflar, sanatçının yolculuğunu izlemeye olanak sağlarken, manzaranın değişimini katmanlara ayırıyor. Yollar arasındaki birleşme ve ayrılma noktalarını gözler önüne seriyor. Sanatçı, insanlığın yeryüzünü işgal ediş biçimini fotoğrafla kayıt ederek, melezleşen mekânları bir kez daha ele geçiriyor. Sergi manzarayı değiştiren ve yenileyen, kısaca insanlığa ait bir hikâyeyi, kapladığımız yer ve onu tutuş biçimimiz üzerinden sorguluyor.

Farklı boyutlarda, 13 dijital baskılı fotoğraftan oluşacak sergi, aynı zamanda Mert’in yolculuğunu izleyebilmeye imkân sağlayan bir platformu da izleyiciyle paylaşıyor. Küratörlüğünü Melis Golar’ın üstlendiği Placeholder, 18 Mart tarihine kadar hafta içi her gün 09:00 – 17:00, cumartesi 09:00 – 13:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Mert Acar, Lisans eğitimini 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nde tamamladı. 2014 yılında Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü’ne araştırma görevlisi olarak atandı ve yine aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Enstitüsü’ne bağlı Resim Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. Fotoğraf disiplini odaklı çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

Facebook etkinlik sayfası için tıklayınız.

Adres: ODTÜ Kütüphane Sergi Salonu (Aşağıdaki harita ODTÜ’yü içermektedir, sergi salonunu değil.)
Tarih: 7-18 Mart 2016
Açılış: 7 Mart, 17.30

mert acar 2 mert acar 3