Okuma süresi: < 1 dakika

Beraberce Derneği’nden Barış Eğitimcisi Derman Gülmez ve İrem Aydemir’in hazırladığı üç oturumluk Barış, Ben ve Tiyatro Atölyesi’nin ilk oturumu tamamlandı. Pazar günü gerçekleşen oturum ile atölyenin ilk yüzyüze buluşması, Mülkiyeliler Birliği’nde gerçekleşmiş oldu. Yaklaşık 15 kadının bir arada olduğu ve deneyimlerini paylaştığı atölyenin ikinci buluşması ise 7 Ekim’de gerçekleşecek.

Dopdolu içerikler ve iyi organize edilmiş etkinlikler

Atölyede; resimden dansa, kendini ve çevreni farketmekten gözleme, deneyim ve fikir paylaşımından imge tiyatrosuna kadar birçok etkinlik gerçekleştirildi. Kadınların geçmişten bugüne kendiyle, çocukluğuyla, bedeniyle barışmasını; hafızasını canlandırmayı ve kendine değer verip, sahnelemesi üzerine güzel bir kompozisyonla örülmüş bu etkinlikte kendimizi sevmek için büyük bir adım attık. Anlamak, fark etmek, kabul etmek ve barışmak. Önce kendimizle, sonra ise çevremizle. Etkinlikte zaman su gibi aktı geçti. Herkes kendi hikayesinden bir parçayı birbiriyle paylaştı. 

Barış, Ben ve Tiyatro Atölyesi İkinci Buluşması

Atölyenin ikinci buluşması, 7 Ekim  Perşembe Günü, online olarak gerçekleşecek. Bu buluşmada ise ezilenlerin tiyatrosu, feminist tiyatro, imge tiyatrosu  ve hikayeler üzerine, daha çok teorik bir bilgilendirme yapılacak. Etkinliğin üçüncü ve son buluşması ise 14 Ekim Perşembe Günü, yüz yüze gerçekleşecek.