Okuma süresi: < 1 dakika

Dün gece Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın, evlerinin kapıları polis tarafından kırılarak zorla gözaltına alınmalarının ardından Kızılay İnsan Hakları Anıtı önünde desteğe gelen Ankaralılara sabah saatlerinden bu yana Ankara polisi tarafından gerçekleştirilen insanlık dışı saldırılar sınır tanımadı, son olarak Ankara Emniyeti “İnsan Hakları Anıtı“nı da gözaltına aldı!

Gün içerisinde polis tarafından gerçekleştirilen sayısız vahşi saldırının ardından saat 15.15 civarında, yine Çevik Kuvvet polislerinin, yoğun gaz bombaları ve plastik mermilerle gerçekleştirdiği son saldırının eşliğinde Yüksel Caddesi’de demir polis bariyerleri getirildi.

Polisin insanlığını bir kenara bırakarak, hak mücadelesi ve adalet arayışında bulunan yurttaşlara şuursuzca saldırılar gerçekleştirdiği günün son gelişmesi ise direniş alanına getirdiği demir bariyerleri İnsan Hakları Anıtı’nın çevresine yerleştirerek “Anıtı Gözaltına Almak” oldu.

İnsanlıktan çıkan Ankara Emniyeti’nin bu son hamlesinden sonra insanlığından utanan İnsan Hakları Anıtı, tarihe geçerek emniyet güçleri tarafından gözaltına alınan ilk anıt olma ünvanını kazandı.

Alıntı: İnadına Haber