Okuma süresi: < 1 dakika

Eski nişanlısından ölüm tehditleri aldığı belirtilen Gizem Babataş dün (8 Şubat 2016) akşam saatlerinde kaçırıldı. Gizem’in bulunması için kadınlar kampanya başlattı.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşayan Babataş’ın kaçırılması üzerine kadınların başlattığı kampanya sürerken Gizem’in kuzeni olayla ilgili JİNHA’ya konuştu. Kısa süre önce nişanlandığı Serkan Şencan isimli şahsın ilişki boyunca Gizem’e psikolojik şiddet uyguladığını dile getiren kuzen, nişanlandıktan 3-4 gün sonra Gizem’in şiddete dayanamayarak nişanlısından ayrıldığını ve bunun üzerine Şencan’ın ölüm tehditlerinin devam ettiğini ifade etti. Konuyla ilgili polise ve savcılığa da başvurduklarını belirten kuzen herhangi bir sonuç alamadıklarını söyledi.

JİNHA’nın haberine göre, Gizem’in aracının dün gece Burhaniye’de yol kenarında bulundu. Jandarma’nın çalışmalarının sürdürdüğü belirtiliyor. Gizem’in kadın dayanışması ile bulunacağına inanan kadınların başlattığı sosyal medya kampanyasına #gizembabataşnerede hastaginden ulaşabilir, bir kadını daha erkek şiddetine kurban vermemek için en azından Twitter’dan bir şeyler yapabilirsiniz…