Okuma süresi: < 1 dakika

Attila İlhan, bir şiirinde “Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur / İnsan bir akşam üstü ansızın yorulur / Tutsak ustura ağzında yaşamaktan / Kimi zaman ellerini kırar tutkusu / Bir kaç hayat çıkarır yaşamasından / Hangi kapıyı çalsa kimi zaman / Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu”* der. Bu dizeleri yazıyla kurulan ilişkiye, yazma tutkusuna çok benzetirim. Hele ki; bir yazar tıkanıklığı söz konusuysa ya da bir şey kişiyi yazmaya çekiyor ama bu belirsizlik bir türlü şekillenmiyorsa, o kişinin hissedebileceklerini getirir aklıma. Tüm bu söylediklerime rağmen neyse ki yazının iyileştirici, geliştirici, güçlendirici bir uğraş olduğunu biliyorum. Üstelik, kendinizi, yolunuzu ve yazı sesinizi bulmanıza da yardımcı oluyor.

Öykü ise kendi içinde muhteşem bir dünya; gelin beraber yukarıdaki gerçekleri ve daha fazlasını göz önünde bulundurarak atölyemize başlayalım.

3 Şubat saat 20:00’da başlayacak olan ve Zoom üstünden iki hafta ve dört oturum olarak planlanan atölyeye ek olarak WhatsApp üstünden Şubat ayı boyunca öykünüzün yazımına yönelik, ihtiyaç duyduğunuz kadar destek çalışması yürütülecektir. İlginizi çektiyse katılmanızdan mutluluk duyarım.


Atölye İçeriği

Yaratıcılık Üstüne
Yazma Sanatı
Bir Tür Olarak Kısa Öykü
Yazarın ve Yazının Yolculuğunun Haritası
Kurmacanın Püf Noktaları
Yazmanın İyileştirici Gücü, başlıkları altında toplanmaktadır.

Görüşmek üzere ve sağlıcakla kalmanız dileklerimle.

Bilgi İçin Telefon: +90 555 735 58 59

* Attila İlhan, Ben Sana Mecburum şiirinden.