Ana SayfaKültür & SanatMüzikMüziksiz yaşayamayanlar, bu "Radiooooo"ya bayılacaksınız

Müziksiz yaşayamayanlar, bu “Radiooooo”ya bayılacaksınız

-

Müziksiz bir hayat düşünemiyorum. Bazı müzikler sanki gökyüzünden sihirli bir dokunuşla dünyaya salınmış gibi. Güneşin gözlerinizi yakmasına aldırmadan kafanız dik bir şekilde dans ederken ise bazı müzikler adeta sizi gıdıklıyor. 

Müzik bu kadar hayatımızla bütünleşmişken yeni güzel şeyler keşfetmek mutlu ediyor. Radiooooo da bunlar biri. Benim gibi, evde bazen bilgisayarı kapatıp radyo dinlemeyi sevenlerdenseniz radyo konseptli bu internet sitesine bayılacaksınız. 

Verilen aralıktan istediğiniz bir yılı ve haritadan da bir ülkeyi seçtiğinizde o yıllara ait şarkıları ücretsiz dinleyebiliyorsunuz. Açtığınız profil aracılığı ile hoşlandığınız müzikleri beğenebiliyor, aynı zamanda dönemlere ait bildiğiniz şarkı(lar) varsa siz de ekleyebiliyorsunuz. Sol yukarıda “mood” kısmından Slow, Fast veya Weird tarzlarından birini de seçebiliyorsunuz. Eğer şarkıyı değiştirmek istiyorsanız tarihin üzerine tekrar tıklamanız yeterli. 

Leziz ve harika bu site ile ilginç ve bir o kadar da eğlenceli müzikleri keşfedebilirsiniz. Tasarımı da bir o kadar tatlı. 

radiooooo 5

Eğer siz de müzik yükleyerek katkı yapmak istiyorsanız “post a song”a tıklayarak açılan kutuya bilgisayarınızdan müzik seçip, ekleyebilirsiniz. İçindeki bazı bilgileri otomatik eklerken boş kalan kısımları siz tamamlayabilirsiniz. 

Yüklenen şarkıyı biri dinlerken hemen kenarında kimin yüklediğini gösteren bir kutu da çıkıyor. Bu kutu tıklandığında yükleyen kişinin profiline gidiyor. Bu kişinin profilinden yüklediği ve beğendiği şarkılara ulaşabiliyorsunuz.

Sadece bilgisayardan şarkı eklemeye izin veren sistemlerinin yanında çeşitli müzik kanallarının linkleri ile ekleme seçeneği de olsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

radiooooo 2

Ayrıca android ve ios uygulamaları ile bu keyfin tadına her an varabilirsiniz.

Son olarak; “taxi”yi kullanmak isterseniz seçtiğiniz ülke ve aralıktan diğer seçtiğiniz ülke ve aralığa doğru sizi yolculuğa çıkartıyor.

SON YAZILAR

Türkiye’nin rock efsanesi Erkin Koray aramızdan ayrıldı

Türkiye'de rock müziğinin öncülerinden ve efsane ismi Erkin Koray, 82 yaşında hayatını kaybetti. 10 Temmuz 1941 doğumlu olan Erkin Koray, Türkiye müziğine getirdiği yenilikler ve...

Zeytin ağaçları Sounds of Paşaköy’ün eşsiz melodileriyle dans ederken çocukların eğitimi için bağış toplanacak

Zeytin ağaçlarının gölgesinden yükselen eşsiz melodileriyle 2021 yılından bu yana klasik müzik sevenlere unutulmaz bir deneyim yaşatan Sounds of Paşaköy bu sene 12 Ağustos’ta gerçekleşecek....

Şubadap Çocuk’tan yeni albüm: Birimiz Hepimiz – Hepimiz Birimiz

Şubadap Çocuk, Birimiz Hepimiz - Hepimiz Birimiz adlı yeni albümünü yayınladığını duyurdu. Çekirdeksiz Domates, Fasa Fiso, Özgürlük gibi şarkılarıyla sadece çocukların değil yetişkinlerin de kulaklarında...

Türkiye’den İran’daki halk isyanına şarkılı destek: ¨Beraye Azadi¨

Mahsa Amini’nin dövülerek öldürülmesiyle başlayan isyan, İran’ın çok sayıda kentine yayılmıştı. İranlı müzisyen Shervin Hajipoor’un yazdığı Baraye Azadi şarkısı isyanın marşı haline geldi ve dünyanın...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol