Okuma süresi: 2 dakika

Müziksiz bir hayat düşünemiyorum. Bazı müzikler sanki gökyüzünden sihirli bir dokunuşla dünyaya salınmış gibi. Güneşin gözlerinizi yakmasına aldırmadan kafanız dik bir şekilde dans ederken ise bazı müzikler adeta sizi gıdıklıyor. 

Müzik bu kadar hayatımızla bütünleşmişken yeni güzel şeyler keşfetmek mutlu ediyor. Radiooooo da bunlar biri. Benim gibi, evde bazen bilgisayarı kapatıp radyo dinlemeyi sevenlerdenseniz radyo konseptli bu internet sitesine bayılacaksınız. 

Verilen aralıktan istediğiniz bir yılı ve haritadan da bir ülkeyi seçtiğinizde o yıllara ait şarkıları ücretsiz dinleyebiliyorsunuz. Açtığınız profil aracılığı ile hoşlandığınız müzikleri beğenebiliyor, aynı zamanda dönemlere ait bildiğiniz şarkı(lar) varsa siz de ekleyebiliyorsunuz. Sol yukarıda “mood” kısmından Slow, Fast veya Weird tarzlarından birini de seçebiliyorsunuz. Eğer şarkıyı değiştirmek istiyorsanız tarihin üzerine tekrar tıklamanız yeterli. 

Leziz ve harika bu site ile ilginç ve bir o kadar da eğlenceli müzikleri keşfedebilirsiniz. Tasarımı da bir o kadar tatlı. 

radiooooo 5

Eğer siz de müzik yükleyerek katkı yapmak istiyorsanız “post a song”a tıklayarak açılan kutuya bilgisayarınızdan müzik seçip, ekleyebilirsiniz. İçindeki bazı bilgileri otomatik eklerken boş kalan kısımları siz tamamlayabilirsiniz. 

Yüklenen şarkıyı biri dinlerken hemen kenarında kimin yüklediğini gösteren bir kutu da çıkıyor. Bu kutu tıklandığında yükleyen kişinin profiline gidiyor. Bu kişinin profilinden yüklediği ve beğendiği şarkılara ulaşabiliyorsunuz.

Sadece bilgisayardan şarkı eklemeye izin veren sistemlerinin yanında çeşitli müzik kanallarının linkleri ile ekleme seçeneği de olsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

radiooooo 2

Ayrıca android ve ios uygulamaları ile bu keyfin tadına her an varabilirsiniz.

Son olarak; “taxi”yi kullanmak isterseniz seçtiğiniz ülke ve aralıktan diğer seçtiğiniz ülke ve aralığa doğru sizi yolculuğa çıkartıyor.