Okuma süresi: 2 dakika

Hikaye kendisini açar. Mandy’den göz aşınalığı içinde olduğumuz Nicolas Cage’i burada gördüğümüz için mutluyuz. Hanidir Mandy gibi film izleyemedik diyorduk Esra ile sonra pat diye Color Our Of Space geldi. Sonra yahu bi ağız tadıyla distopya izlemeyemedik hanidir, nerede o Snowpiercer’lar dedik hop! Dizisi çıkmış ve Jennifer Connelly baş rolde.

Bilimkurguyu sadece efektlere bağlayan ve bunu da bize alıştıran Hollywood abilerimizin üst akıllarına oynuyoruz bu film ile 51. Bölge’den bildiğimiz uzaylı konsepti filmde kendini var etmiş. Kozmik renkler dünyasal plana inmiş ve ele geçiren uzaylı fikrine bir yenisi eklenmiş. Organik beden taşıyan insan şuur’una vuruyorlar darbeyi. Düzen ve düzensizlik döngüsü iyi gidiyor.

Gardner ailesi, şehrin gürültülü yaşantısından uzaklaşıp göl kenarında çiftlikte yaşarken oluyor her şey. Kızımız Lavinia okült öğretilerin büyü tarafıyla ilgileniyor ve bol bol dört elemente sesleniyor. Kadın bedeni taşımasının da faydalı yanlarını kullanmaya gayret eden ergenimiz, büyülerini tam da geliştiremiyor. En son iş bedene geliyor ve kanlar, şekiller, ücgenler ile tesiri vermeye çalışıyor. Ancak kozmozun kadimdir, büyüktür yücedir. Bütün parçayı kapsadığı için, hanım kızımız “istencini” gerçekleştiremiyor.

 Hikaye ailenin huruz ile yaşadığı evlerinin bahçesine meteor düşmesi ile başlar. Bu durum sadece aileyi değil, dünyadaki tüm canlıları etkilemektedir aynı zamanda. Düşen meteor, yeryüzünde eriyip, yayıldığı bölgenin renk değiştirmesine ve uzay-zamanda kırılmaların meydana gelmesine neden olmaktadır (?). Filmde bu geçişleri çok güzel bir şekilde gösteriyor bizlere Richard Stanley. Her şey gittikçe daha tuhaf bir hal alırken, aile korkunç bir şeyin farkında varır. Meteor, dünyanın koşullarını değiştirip, insanları uzaylı istilasına açık bir hal gelmesine ve etkisi altına aldığı her canlının yavaş yavaş mutasyona uğramasına neden olur fark ederler.

Küçük oğlan Jack, kozmik renklerin harikalığı içinde yuvarlanırken cezbeye kapılıyor ve şuurunu kaptırıyor. Sonrasında Jung ve Freud karması bir hale geliyor. Kozmik renklerin cümbüşü elektriksel bir güç olarak geliyor üzerimize ve organik madde üzerinde kaynak etkisi yaratıyor. Güzelim kalpalar birleşip Starcraft-Brood Wars’taki zerg impratorluğunun altı yapısını oluşturuyor.

Anne ve baba arasındaki ilişki gözlemekte yarar var. Film, korku-bilim kurgu ve hafif gore türünde orjinal bir yerde. Değişik yorumlar gelmiş olabilir, tertemiz bol grafikli filmlere alışmışlar açısından filmin görselliği zayıf gelmiş olabilir. Ancak, Blood Drive tayfası olarak biz gereken yere koyduk kendilerini. Ahırdaki Lama’lara ayrıca dikkat edelim lütfen. Film detayları için imdb’ye bakabilirsiniz. Keyifli seyirler.

| imdb.com |