Sanat ve doğanın buluştuğu Back to Nature Festival, 19-25 Eylül tarihleri arasında Çamlıköy Tabiat Parkı’nda düzenleniyor. Uluslararası festival sayesinde Türkiye’de de, psychedelic trance müzik, kültür ve sanat buluşması sağlanacak. Dünyanın pek çok yerinden müzisyen ve sanatçı da festivale katılıyor. On yıldır yürütülen proje, dünyada gerçekleşmekte olan psychedelic müzik ve sanat buluşmalarının Türkiye’deki temsilcisi olmaya devam ediyor.

Festivalin tanıtımları sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok metropolünde yapılmakta. 1000 kişinin katılacağı festival, 18-45 yaş grubundan pek çok insanı ağırlayacak. Festivale Türkiye dışında Almanya, İngiltere, İsviçre, Fransa, Brezilya, Avusturya, Hollanda, Avustralya, İsrail, Rusya, İspanya, Portekiz ve diğer Avrupa ülkelerinden de katılımcılar olacak.

Festivalin arkasındaki ekip ise Mind Manifest Project! 2006 yılından beri, global bir alt-kültür ve müzik tarzı olan Psychedelic Trance’i Türkiye’de doğru kitlelere tanıtmayı amaçlıyorlar. Zaten hali hazırda dünyanın pek çok yerinde düzenlenen festival haritasına böylece Türkiye’yi de eklemiş bulunuyorlar. Ekibin organizasyonları ise sadece bu festivalle sınırlı değil.

2006 yılında clup partileri düzenleyen ekip, daha sonra açık hava festivalleri düzenleyerek Psychedelic kültürün tanınmasını sağladı. 10 yılda 400’ün üzerinde parti ve 20 açık hava festivali düzenlendi. Katılımcılar festivalde müziğin yanı sıra resim, video-art (visual) ve farklı sahne tasarımlarıyla da buluşacak. Bu sanatsal buluşmaya eşsiz bir doğa da eşlik edecek.

Mind Manifest Project ekibinin diğer projeleri arasında Tree of Life Festival, September Ritual Festival, Elemental Evolution Festival, Shanti Mind Festival bulunmakta.

Festival hakkında detaylı bilgiyi bu adresten edinebilirsiniz.