Ana SayfaYeşilEko MimariDoğaya kucak açan yüksek binalar: PARKROYAL on Pickering

Doğaya kucak açan yüksek binalar: PARKROYAL on Pickering

-

Şikago merkezli Council on Tall Buildings and Urban Habitat (Yüksek Yapılar ve Şehir Alanı Konseyi / CTBUH), 2015 Urban Habitat Award’ın kazanını duyurdu. Bu yılın kazananı, Singapur’daki “PARKROYAL on Pickering” oldu.

Yüksek yemyeşil bahçesi ile övünen the PARKROYAL on Pickering, oteli çevreleyen 161 bin metrekarelik yeşil alan ile jüriyi gerçekten etkiledi.

Singapur’un yoğun şehir merkezinin ortasında yer alan otel, bahçe içinde otel konsepti ile tasarlandı. Proje gerçekten de kapsamlı bir şekilde yeşil çevre düzenlemesini içeriyor. Büyük gök bahçeleri içinde yeşil duvarlar, teraslar, şelaleler, çeşitli bitkiler bulunuyor.

Dört finalistin ismi ise şöyle: Sidney’den Chatswood Transport Interchange, Singapur’dan the Zaha Hadid–designed D’Leedon, Şanghay’dan the Jing An Kerry Centre ve Paris’ten Tour Carpe Diem.

© PARKROYAL on Pickering

 

Photo © Patrick Bingham Hall.the PARKROYAL on Pickering 1the PARKROYAL on Pickering 2

Kaynak: Bustler, Architectural Digest

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

İZBAN’daki boş koltuk

Ege’nin medeniyetler beşiğinde büyüttüğü bir kenttir İzmir. Çarpık kentleşme yıllarıyla, eş, dost, tanıdık, ahbap, yandaş, kayırıla kayırıla bir tuhaf kentleşmiştir. Büyümüştür büyümesine ama körfez kenarına dizilmiş...

Akyaka sen ne güzel şeysin

Çok, çok uzun zamandır Akyaka ve Nail Çakırhan’la ilgili bir yazı yazmak istiyordum. Geçenlerde Akyaka’yı yeniden görünce nicedir bekleyen bu yazının da vaktinin geldiği anladım. Akyaka Akyaka,...

Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ikinci Botanik Parkı imara mı açılıyor?

Prof. Dr. Yüksel Öztan'ın Ankaralılara mirası, 3. derece doğal sit alanı olan Ankara'nın ilk botanik parkı bakanlığın onay vermemesine rağmen ticarete açılıyor. Proje için müellif...
Yeşim Özbirinci
Yeşim Özbirincihttp://www.wearethehippies.com
İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Muhabir ve editör olarak çalıştı. Son yıllarda çevre bilimine merak sardı. Gezmeyi ve kamp yapmayı seviyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol