Dünyaca ünlü Goril Koko iki yavru kediye annelik yapacak

914.053

Dünyaca tanınan Goril Koko, 44’üncü doğum günü aracılığıyla çok özel bir sürpriz ile karşılaştı. Karşılaştığı sürpriz ile oldukça mutlu olan Koko, iki yavru kediye annelik yapmaya başlayacak.

Amerikan İşaret Dili’ni konuşmasıyla meşhur Goril Koko, gelen kutudaki kedilerden ikisini evlatlık aldı. Kutudaki diğer yavru kediler ise rahatça yaşayabilecekleri güzel evlere gönderildiler.

Goril Koko

1984 yılında ilk defa bir kediye bakmak istediğini işaret diliyle belirten Koko, “All Ball” ismini koyduğu kediyi evlatlık aldı. Koko bu kedinin öldüğünü öğrenince ağlamaya başladı ve işaret diliyle “Uyu kedi” dedi.

Koko şu an Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan Redwood City’deki Goril Vakfı’nda (Gorilla Foundation) eğitmeni Francine Patterson ile birlikte yaşıyor. Patterson’ın verdiği bilgilere göre, Koko, 2 bin İngilizce kelimeyi anlayabiliyor ve eğitmeniyle binden fazla kelimeyle iletişim kuruyor.

44’üncü doğum günü aracılığıyla kendisine bir kutu dolusu kedi gelen Goril Koko, içlerinden ikisini evlatlık almak için seçti.

Koko işaret diliyle “Kedi” diyor.

Goril Koko 2

Koko işaret diliyle “Bebek” diyor.

Goril Koko 3

Koko işaret diliyle “Başımın üstüne koy” diyor.

Koko her zaman bir bebeğe bakmak istiyordu.

Şimdi ise çok sevdiği iki yavru kedisi var!

Goril Koko 4

Kaynak: Bored Panda 

Hazırlayan: Burak Avşar