Okuma süresi: < 1 dakika

Yönetmenliğini Zaim Güvenç ve Deniz Güvenç kardeşlerin üstlendiği, senaryosunu Zaim Güvenç’in Şükran Kozalı ile birlikte yazdığı “Eğreti Gelin Ladik”; Sinemedya Yapım ve Film Tayfası ortak yapımıyla 13 Nisan’da vizyonda izleyicisiyle buluşuyor. Filmin galası 9 Nisan Pazartesi akşamı, Grand Pera Emek Sahnesi’nde oyuncuların ve ekibin katılımıyla gerçekleşti.

Filmin başrol oyuncusu Yeşim Salkım, kırmızı halıda duygularını şu şekilde dile getirdi “Altın Portakal ödülü aldığım Şarkıcı filmden sonra, en heyecanlandığım film Eğreti Gelin Ladik oldu. Film ekibi, bu filmi hayata geçirebilmek için o kadar uğraştı ki, onlara bu film için çok teşekkür etmek istiyorum. Yapımcımıza da teşekkür ediyorum, bu projeye inandığı için. Bir kadın hikayesi yaptık, umarım izleyicisi bol olur.”

Filmin oyuncularından Miss Model Of Türkiye 2013 güzel Sevinç Meşe: “İlk filmim olduğu için çok heyecanlıyım. İzleyici, anne ve kız arasında derin bir yüzleşmeye şahit olacak bu filmde. Sonuç itibariyle her kadın gibi Ladik de annesiyle birlikte bu zorluklardan çıkmayı başarıyor” dedi.

Filmin yönetmenleri ve oyuncuları Zaim Güvenç ve Deniz Güvenç ise: “Filmimizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Şükran Kozalı ile bu filmin senaryosunu yazarken, Kostak Emine rolü için hep Yeşim Salkım’ı düşündük. Yeşim Hanım başta olmak üzere bütün oyuncularımız muhteşem performanslar sergiledi. Filmimizi bütün sahneleriyle, izleyicisine armağan ediyoruz.”

Film ekibi gösterim sonrası sahnede tebrikleri alırken, izleyicisine duygularını ifade etti. 13 Nisan’da vizyona girecek olan filmin Ankara’daki özel gösterimi, 12 Nisan Perşembe akşamı saat: 19.00’da Panora Avm Cinemaximum’da gerçekleşecek.