Okuma süresi: < 1 dakika

Konuk Yazar: Emine Can Çetinkaya

Eğitimde Görme Engelliler Derneği bünyesinde, bir grup müzisyen ve akademisyenin önderliğinde yürütülen Engelsiz Nota Projesi, görme engelli bireylerin küçük yaştan itibaren müzik ile erişilebilir olarak tanışmalarını sağlıyor.

Projenin web sayfası olan www.engelsiznota.org adresinden kabartma yazıcıdan çıkarılabilecek formatta erişilebilir notalar paylaşılıyor.Ve siteden indirilen notalar kabartma yazıcıdan çıkarılabiliyor ya da braille ekranlar yardımıyla çıktıya ihtiyaç duyulmaksızın okunabiliyor.

Engelsiz nota projesinden yararlanmak isteyen görme engelli bireylerin sitede yer alan üyelik formunu eksiksiz doldurmaları, görme engelli olduklarına ilişkin sağlık kurulu raporlarını ya da Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca düzenlenen engelli kimliklerini ister üyelik formunda yer alan bölüme yükleyerek, ister üyelik işlemini tamamladıktan sonra [email protected] adresine mail göndererek proje koordinatörlerine ulaştırmaları gerekiyor.

Proje detaylarına  web  sayfasından ve Engelsiz Nota tanıtım filminden sesli betimlemeli ve alt yazılı olarak aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

Sesli betimleme ve alt yazılı video için