Okuma süresi: < 1 dakika

Ankara Engelsiz Filmler Festivali’nde film gösterimleri ve söyleşilerin yanı sıra gerçekleştirilecek ödül töreni 29 Mayıs Pazar günü saat 20.00’de Opera Sahnesi’nde. Üstelik tüm sinemaseverlerin katılımına açık!

Engelsiz Yarışma’da Emin Alper’in Abluka, Faruk Hacıhafızoğlu’nun Kar Korsanları, Deniz Gamze Ergüven’in Mustang, Emine Emel Balcı’nın Nefesim Kesilene Kadar ve Tolga Karaçelik’in Sarmaşık filmi Seyirci Özel Ödülü, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri için yarışacak.

Ayrıca ödül töreni de film gösterimleri ve söyleşiler gibi göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için işaret dili ve ayrıntılı altyazı ile sunulacak.

Engelsiz Yarışma’nın jürisi de çok değerli isimlerden oluşuyor. Oyuncu Tansu Biçer, sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan ve yazar, psikolog Gündüz Vassaf, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerini sahiplerini belirleyecek ancak Seyirci Özel Ödülü festival seyircileri tarafından Braille alfabesiyle de basılacak olan pusularla oylanarak belirlenecek.

Festivale dair önceki haberler için lütfen tıklayın. 

Gösterim takvimi için tıklayınız.