Erdal Beşikçioğlu’nun olağanüstü oyunculuğu, tükenmeyen enerjisi ve üstün kondisyonuyla büyük yankı uyandıran “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyunu, 6, 7 ve 8 Mayıs’ta Ankara’da Devlet Tiyatroları İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’de! Gogol’un kaleme aldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde sıradan ve küçük bir devlet memurunun deliliğe doğru gidiş öyküsünü tiyatro sahnesine taşıyor.

Nikolay Vasiliyeviç Gogol’un unutulmaz eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri”, Erdal Beşikçioğlu’nun tek kişilik muhteşem performansıyla büyük ilgi görüyor. Tatbikat Sahnesi tarafından sahnelenen oyunun uyarlamasını ve yönetmenliğini M. Cem Emüler üstleniyor.

Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenen ve günlük formatında ilerleyen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, başkahraman Poprişçin’in deliliğe doğru gidişini anlatır. Poprişçin’in yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata, bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksentin İvanoviç Poprişçin’in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler, kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.

Tek perdelik “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 6 Mayıs 2018 Pazar, 7 Mayıs 2018 Pazartesi ve 8 Mayıs 2018 Salı akşamları Ankara’da Devlet Tiyatroları İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.