Ülkemiz müzik sahnesinin efsane grubu Moğollar, 50. yaşını büyük bir konserle kutluyor! 6 Mayıs Pazar akşamı Ankara Meb Şura Salonu’nda muhteşem bir konser, katılımcıları bekliyor!

Türk müziğinin efsane gruplarından Moğollar, 50. yılını büyük bir konserle kutlamaya hazırlanıyor! Türkiye’de ilk kez bir müzik grubunun, 50. yaşının kutlanmasına tanıklık etmek isteyen müzikseverleri, bu konserde unutulmaz anlar bekliyor. 6 Mayıs Pazar akşamı saat 20.00’da başlayacak olan “Moğollar 50. Yıl Konseri”, Ankara Meb Şura Salonu’nda gerçekleşecek!

1967 yılının sonunda başladığı yolculuklarına, geçen yıllara rağmen devam eden Moğollar grubu, Anadolu pop müziğinin en önemli temsilcilerinden ve aynı zamanda bu kavramın da isim babası…

1971 yılında Fransa’da yayınladıkları albüm ile Charles Cros Academy ödülünü alan grup, müzik kariyerinin bir bölümünü de yurt dışında geçirdi. Tarihi boyunca Cem Karaca, Barış Manço, Selda gibi dönemin önemli vokalistiyle çalışan Moğollar, 1970’lerin sonlarına doğru müzik kariyerlerine ara verdiler.

1993 yılında başlatılan bir imza kampanyası sonucu yeniden bir araya gelen gruba klavyede Serhat Ersöz katıldı. 2008 yılında gruba, vokalist olarak Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca eklendi. 2010 yılında grubun davulcusu Engin Yörükoğlu’nun kansere yenik düşmesinin ardından gruba Kemal Küçükbakkal katıldı. Ülkemiz müziğinin 50 yıllık çınarı bu yıllara 23 adet 45’lik ve 11 adet stüdyo albümü sığdırdı. Moğollar’ın hâlâ üretiyor ve hâlâ sahne alıyor olmasının sırrı samimiyetlerinde gizli..