Okuma süresi: 3 dakika

Kadınların politikada da başarıyla hayatlarına devam ettiklerini günümüzde birçok örnekle görebiliyoruz. Lakin siyaset de dahil bütün konularda erkek egemen bir anlayışın oluşması dünyada her türlü ortamda karşımıza çıkıveriyor. Bu bakış açısına karşı olan Elle UK dergisi ise yayınladığı yeni bir kısa filmle adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bu video, kadınların bu güçlü pozisyonlarda nasıl durduklarını sergiliyor. Alex Holder ile Alyssa Boni tarafından hazırlanan ve #MoreWoman kampanyasının bir parçası olan bu video, siyasi kadın liderlerin erkekler olmadan nasıl göründüklerini vurguluyor.

Elle UK yayınladığı sayıda, bir sayfasında #MoreWoman kampanyasından söz ederken; “Kadınların hikâyeleri, politikaları ve pozisyonları, herhangi bir yerde olsa bile bazen gözümüze çarpmayabiliyor. Kadınların insanlar üzerinde oluşturduğu bu yalın anlayışı değiştirmeyi ve onları daha güçlü göstermeyi planlıyoruz. Feminizmle bu olguyu oluşturabilir ve kadın gücünün temelini daha da sağlamlaştırabiliriz” diye belirtiyor.

kadin-liderler-feminizm-1kadin-liderler-feminizm-2kadin-liderler-feminizm-9kadin-liderler-feminizm-10kadin-liderler-feminizm-5kadin-liderler-feminizm-6kadin-liderler-feminizm-7kadin-liderler-feminizm-8kadin-liderler-feminizm-3kadin-liderler-feminizm-4kadin-liderler-feminizm-11kadin-liderler-feminizm-13kadin-liderler-feminizm-14kadin-liderler-feminizm-15kadin-liderler-feminizm-16kadin-liderler-feminizm-17kadin-liderler-feminizm-18

Kaynak: Bored Panda