Okuma süresi: 3 dakika

Alice Averdissian, kendini takım elbise içinde hiçbir zaman rahat hissetmedi. İşte bu yüzden en iyi arkadaşı ile yatırım bankacılığındaki işini takas ederek Güney Amerika’da altı ay sürecek sörf seyahatine çıktı.

İnternet sitesinde verdiği bilgilere göre; grup, bu süre zarfında altı ülkeye seyahat etti, yöresel yiyecekleri tattı, volkanlara tırmandı ve dünyanın en büyük dalgasının izini sürdü. Bu dalgayı en sonunda, Peru, Chicama’da buldular.

Avedissian’ın hayali, dünyadaki atıkları azaltarak oyun alanlarımızın -dağlar, nehirler, okyanuslar- sürdürülebilirliğini sağlarken tüm açık hava tutkunlarını da mutlu etmek.

Böylece Avedissian ve erkek kardeşi Aric 2012’de, eski reklam panolarını arazi doldurmada kullanılarak bertaraf edilmesine bir son vererek onlardan sörf çantaları ve aksesuarları üretmeyi amaçlayan Santa-Monica merkezli RAREFORM şirketini kurdular.

Yakın dönemde RAREFORM, ülkenin en büyük reklam panosu şirketi olan Lamar Reklam ile ortaklık kurarak #ArtLives-an Artist Series adıyla ürünlerini satışa sunmaya başladı. Bu sürdürülebilirlik kampanyası ticari sanat çalışmalarına ikini bir hayat vermeyi amaçlıyor. Yeni ortak Lamar, aylık 10 bin poundluk reklam panosu bağışlayarak kampanyaya katkı koydu.

Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 5#ArtLives’in ilk adımı olarak, RAREFORM ve Lamar, dünyaca ünlü grafik sanatçısı Milton Glaser’i işe almış. Glaser ikonik “I heart NY” logosu ve Mad Men reklamları ile biliniyor. Lamar seriyi tetiklemek için Glaser’in “It’s Not Warming. It’s Dying” kampanyasını kullanmış. Bu reklam panosu ekim ayı sonunda teşhir edilecek ve kullanım süresi dolduğunda sınırlı sayıda sırt çantası ve aksesuar olarak yeniden tasarlanacak.

Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 2

Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 8Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 7Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 6Kasım ayı sonunda RAREFORM, Los Angeles’ta bir galeride #ArtLives’e dair videolar, fotoğraflar ve ürünlerin yanısıra Glaser’in en ünlü çalışmalarının da sergilendiği bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 10

Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 4

RAREFORM satışlarının yüzde 1’i doğal alanların korunması ve restorasyonu çalışmalarına aktarılmaktadır. İnternet sitelerinde ifade edilene göre “Tüm açıkhava tutkunlarına problemlerin çözümünde aktif rol oynama fırsatı veriyoruz. Bu amaç bizim DNA’mızda var. Dünyaya pozitif etki eden bir şirketiz.”

Bu sörf tutkunları, eski reklam panolarını sürdürülebilir, harika sörf çantalarına dönüştürüyorlar 3

Kaynak: The Plaid Zebra