Okuma süresi: 2 dakika

Temmuz ayında, İngiltere merkezli bir girişim Cafe Art, evsizlerin fotoğraf ve sanat alanında kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamak için Londra’daki 100 kişiye tek kullanımlık fotoğraf makinesi verdi. Temel fotoğrafçılık eğitimi İngiliz Kraliyet Fotoğraf Topluluğu tarafından verildi, fotoğrafların teması ise “My London” oldu.

100 kameradan 80 tanesi geri döndü ve 2 bin 500 fotoğrafa ulaşıldı. Fujifilm, Amateur Photographer, Londra Fotoğraf Festivali, Christie’s ve Homeless Link gibi otoriteler tarafından 20 fotoğraf seçildi. Seçilen fotoğraflardan 2016 takvimi tasarlanmasına yönelik Kickstarter kampanyası da başlatılmış durumda.

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-1
“Toplanan tüm para projeye geri dönecek. Fotoğraflar ya da takvim için ödeme yapabilir, kazanan fotoğrafları ödüllendirebilir, imkânı olmayan sanat gruplarına ya da sanat kurslarına katılanlara yardım edebilirsiniz” diyor Cafe Art.

Her gün yürüdüğümüz sokakları “gerçekten” gören ve detaylardaki güzelliği fark eden samimi objektifleriyle bu 100 kişi, kesinlikle bir şeyler anlatıyor.

ROL tarafından çekilen bu fotoğrafın takvim kapağında yer alması planlanıyor.

homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-3 homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-4 homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-5 homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-6 homeless-people-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-11 homeless-photography-2016-my-london-calendar-cafe-art-1

Kaynak: Bored Panda