Doğal Tıp Felsefesi ve Zararlı Güneş Işınlarından Korunma Yöntemleri etkinliği 11 Haziran’da Fabrika’da saat 14.00-18.00 arasında gerçekleştirilecek. 

Kapitalist modernite ile birlikte doğadan kopuk bir yaşam tarzı oluşturan bizlerin bu hastalıklı yaşam tarzına karşı doğal ve doğayla iç içe sağlıklı yaşam halini tekrardan kurmamız gerekiyor. Bilmeliyiz ki sağlıklı olma hali özgür olma haliyle eş şekilde ilerler.

Sağlıklı olmak için de temiz havaya, suya ve toprağa ihtiyaç vardır yani doğa ve hayvan sömürüsüz bir yaşama. Doğal tıp da tam anlamıyla bu bütünlüğün kazanılma alanıdır.
Felsefemizde insan doğayı katletmeyecek ve kirletmeyecek, böylelikle temiz ve sağlıklı beslenme tarzını kuracak, hayvanları katledip sömürmeyecek böylelikle ruhsal sağlığını koruyup ve eril duygularını yenecek, insanı ve emeği sömürmeyecek güvenlikli bir iş süreci sağlayacak böylelikle sağlıklı ve kazasız çalışma alanı oluşturacak ekonomik eş paylaşımla birlikte ekonomik komünal refah sağlanacak, tahakküm ve ötekileştirme ortadan kaldırıldırılacak. Bunları toplayınca savaşsız sağlıklı eşit bir dünya yaratılacak.
Atölyemizde de doğal tıbbın bu yaklaşımlarını konuşurken aynı zamanda kapitalizmle birlikte sermaye konusu olan bilgiler katılımcılarla paylaşılarak her insanın kendi kendini sağaltacağı bir yaşamın yaygınlaşması hedeflenecektir.

Atölye gündemimizde bunların yanı sıra yazın bize hem enerji hem sevgi hem de yaşam olan güneşten doğru faydalanmak ve güneşin zararlı ışınlarından korunma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Uygulama olarak da doğal malzemelerden koruyucu krem yapacağız. 50-100 TL fiyat aralığına sahip güneş kremlerinin onda bir fiyatına kimyasalsız ve daha sağlıklı üretebildiğini, sermayeye bir ihtiyacımız bulunmadığını göreceğiz.

Hadi gelin başta kendimizi ve dünyamızı sağlıklı bir yapıya kavuşturarak hem değiştirelim hem de özgürleştirelim ama önce değişimi kendimizde yaratalım. Etkinliğin Facebook sayfası için lütfen tıklayın.