Genç imam Mustafa Efe’nin kedilerle olan dostluğu herkesin içini ısıtıyor

778.077
Genç imam Mustafa Efe

Soğuk kış günleri geçiren İstanbul’da birçok hayvanın sokakta donma tehlikesi geçiriyor olmaları söz konusuyken Genç imam Mustafa Efe herkesin içini ısıtıyor.

Üsküdar’da bulunan Aziz Mahmut Hüdayi Camisi’nin genç imamı Mustafa Efe’nin sokaklarda başıboş dolaşan kedileri bu soğuk günlerde sıcak tutabilmek için geçen seneden beri caminin kapılarını açtığı öğrenildi.

stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-11

İmam Mustafa Efe, misafirlerinin evde gibi hissetmesini sağlıyor hatta kediler kendilerini o kadar güvende ve rahat hissediyorlar ki bir anne kedi tek tek yavrularını getirmiş ve yün yumaklarını kürsüye yerleştirmiş! Mustafa Efe ise kendi Facebook sayfasına “Kedi kalbin şefkatini ve merhametini buldu” yazarak yaptığı güzelliği kendisi betimliyor.

stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-1stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-2stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-10stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-111stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-5stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-3stray-cats-mosque-aziz-mahmud-hudayi-mustafa-efe-istanbul-turkey-4

Kaynak: Bored Panda