Ana SayfaDuyurular & EtkinliklerHacettepe Üniversitesi Yemekhanesi'nde vegan/vejetaryen yemek menüsü başladı

Hacettepe Üniversitesi Yemekhanesi’nde vegan/vejetaryen yemek menüsü başladı

-

Vegan ve vejetaryen Hacettepeliler müjde! Hacettepe Üniversitesi Yemekhane’sinde ana yemeğe alternatif olacak vegan/vejetaryen yemekler 8 Haziran Pazartesi günü servis edilmeye başlanıyor.

Hacettepeli vegan ve vejetaryenler olarak yıllardır mücadelesini verdiğimiz; uğruna imza kampanyaları başlatıp, anketlere ısrarla vegan ve vejetaryenler için yemek çıkarılması gerektiğini yılmadan usanmadan yazdığımız, çektiğimiz sıkıntıyı belirtmediğimiz mecra bırakmadığımız taleplerimiz sonunda yerine getirildi.

Bu yıl başlatılan lunch box uygulamasısının vejetaryenlere yönelik olduğu söylenmişti. Lakin verilen pakette bir gün konserve pilaki, barbunya ya da ton balığı; ertesi gün de peynirli sandviçin oluşunun hem beslenme hem sağlık açısından faydasızlığının yanında doyurucu da olmayışı bizi memnun etmemişti. Yemekhanedeki ana yemeğin her zaman etli çıkması bizleri yeterli beslenememeye ya da okul içerisindeki kafelerde zaten zorla yettirdiğimiz harçlıklarımızla gereğinden fazla paralar verip etsiz yemekler yemeye itiyordu. Bu durum için başlatılan imza kampanyaları bize kötü haber eder olmuş, görüşülen yerlerden hep negatif yanıtlar almıştık.

Vegan Gıda

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden gelen iyi haberden sonra, artık Hacettepe Üniversitesi’nde de sunulan vegan/vejetaryen yemekhane menüsü, bu konudaki umudumuzu artırdı. Diliyoruz ki her üniversite yönetimi bu konuda duyarlı olup aynı adımı atar.

Etli ana yemeğe alternetif olarak aynı yemeğin etsizinin de bulunduğu listede vejetaryen yemeklerin yanında verilen hamurişleri ya da tatlıların da vegan olmasını diler, duyarlılığından dolayı Hacettepe Üniversitesi yönetimine teşekkür ederiz!

Hacettepe Üniversitesi Yemekhane Menüsü’nü incelemek için buradan buyrun.

SON YAZILAR

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 20-23 Temmuz’da Serinyol’da

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali; Samandağ, Arsuz ve Defne ilçelerinde gerçekleştirilen onlarca etkinliğin ardından yolculuğuna 20-23 Temmuz tarihlerinde Serinyol ilçesinde devam ediyor. Evvel Temmuz KSF,...

Yarının Depreme Dayanıklı Şehirleri: Söyleşi, Panel ve Çalıştay

Salt, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Deprem Mühendisliği Ana Bilim Dalı ve Pattu Mimarlık iş birliğiyle gerçekleştirilen Yarının Depreme Dayanıklı Şehirleri sergisinin kamu programına...
Sezgi Alçiçek
Sezgi Alçiçek
1992 yılının Ocak ayında doğmuş olan Sezgi Alçiçek, kendini bildiği günden beri insan elinin kudretiyle toprağın ve yaratıcı ilhamın gücü sayesinde nefes alıyor. Asıl alanı edebiyat olan yazarın kafasını en çok meşgul eden düşünceler başta kadın olmak üzere radikal azınlıkların özgürlüğü, doğal yaşam savunuculuğu ve sanattır.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,216TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol