Beş günde 4500mil yol almak için neye ihtiyacınız var? Bu  sorunun cevabını bulabileceğiniz NetFlix’in son post-apokaliptik filmi huzurlarınızda. Patlamış mısır ve kola servislerimiz birazdan başlayacaktır. Biraz duygusal kıyamet alır mıydınız? 

Baba, asker emeklisi bir siyahi. Şerefiyle 20 yıl boyunca hizmet etmiş ABD deniz kuvvetlerine. Enegram kişilik tipolojisinde 1 numaraya gelip oturmuş. Kanat kişiliği için de Reyis diyebiliriz. Siyahi oyuncuyu “The last king of scotland” tan biliyoruz. Baba’nın kızı genç bir avukata aşıktır ve avukat asker kökenli babanın sertliğe göre daha anlayışlı ve yumuşak kalmaktadır. Olayımız kısaca yaşanan felaket sonucu ikiye bölünen bir şehirde, hamile nişanlısını bulmak için kayın pederi ile zorlu bir mücadeleye girişip, nişanlısının olduğu yere doğru yolculuk yapan bir adamın hikayesi anlatıyor.

Amerikan filmlerinde hatta Matrix Reloaded’taki ikizlerden alışkın olduğumuz araba kovalama sahnesini tabii ki ‘how its end’ de görüyoruz.  

İki saatlik emeğin sonunda filmin ilgi çekici başlığına hala cevap bulamadığımızı anlıyoruz. Buna benzer bir soru cümlesini severek izlediğimiz ‘how i meet your mother’da da var. Bir soru ile davet edilirken, cevabın muğlak olması sanatçının eserlerinde gizlenmesi gibi bir etki yaratıyor izleyicide. 

Snowpiecer, The Road, The Book of Eli, District 9 gibi post apokaliptik filmlerden tadı almışsanız bu arkadaşımız size kahvenizde izlenim zenginliği olarak eşlikedemeyebilir.

“Janie Jones”, “A Single Shot” ve “The Perfect Guy” filmleriyle tanınan David M. Rosenthal’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Brooks McLaren kaleme alıyor. Uyumsuz serisi ile yıldızı parlayan karizmatik oyuncu Theo James ve 2006 yapımı İskoçya’nın Son Kralı ile Oscar ve Altın Küre kazanan Forest Whitaker’ın başrollerini paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Kat Graham, Kerry Bishé, Mark O’Brien, Josh Cruddas, Lanie McAuley gibi isimler yer alıyor.

| how its end imdb linki | filmin beyazperde açıklaması |