Ana SayfaKültür & SanatHow Its End: Post Apokaliptik Gerilim Denemesi

How Its End: Post Apokaliptik Gerilim Denemesi

-

Beş günde 4500mil yol almak için neye ihtiyacınız var? Bu  sorunun cevabını bulabileceğiniz NetFlix’in son post-apokaliptik filmi huzurlarınızda. Patlamış mısır ve kola servislerimiz birazdan başlayacaktır. Biraz duygusal kıyamet alır mıydınız? 

Baba, asker emeklisi bir siyahi. Şerefiyle 20 yıl boyunca hizmet etmiş ABD deniz kuvvetlerine. Enegram kişilik tipolojisinde 1 numaraya gelip oturmuş. Kanat kişiliği için de Reyis diyebiliriz. Siyahi oyuncuyu “The last king of scotland” tan biliyoruz. Baba’nın kızı genç bir avukata aşıktır ve avukat asker kökenli babanın sertliğe göre daha anlayışlı ve yumuşak kalmaktadır. Olayımız kısaca yaşanan felaket sonucu ikiye bölünen bir şehirde, hamile nişanlısını bulmak için kayın pederi ile zorlu bir mücadeleye girişip, nişanlısının olduğu yere doğru yolculuk yapan bir adamın hikayesi anlatıyor.

Amerikan filmlerinde hatta Matrix Reloaded’taki ikizlerden alışkın olduğumuz araba kovalama sahnesini tabii ki ‘how its end’ de görüyoruz.  

İki saatlik emeğin sonunda filmin ilgi çekici başlığına hala cevap bulamadığımızı anlıyoruz. Buna benzer bir soru cümlesini severek izlediğimiz ‘how i meet your mother’da da var. Bir soru ile davet edilirken, cevabın muğlak olması sanatçının eserlerinde gizlenmesi gibi bir etki yaratıyor izleyicide. 

Snowpiecer, The Road, The Book of Eli, District 9 gibi post apokaliptik filmlerden tadı almışsanız bu arkadaşımız size kahvenizde izlenim zenginliği olarak eşlikedemeyebilir.

“Janie Jones”, “A Single Shot” ve “The Perfect Guy” filmleriyle tanınan David M. Rosenthal’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Brooks McLaren kaleme alıyor. Uyumsuz serisi ile yıldızı parlayan karizmatik oyuncu Theo James ve 2006 yapımı İskoçya’nın Son Kralı ile Oscar ve Altın Küre kazanan Forest Whitaker’ın başrollerini paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Kat Graham, Kerry Bishé, Mark O’Brien, Josh Cruddas, Lanie McAuley gibi isimler yer alıyor.

| how its end imdb linki | filmin beyazperde açıklaması |

SON YAZILAR

Shakespeare, Kafka, Orwell, Dostoyevski ve günümüz

Okuyanın okuduğundan, yazanların okunmadığından hemen herkesin kitapların pahallılığından yakındığı günümüz sularında edebiyat sandalında bir gezintiye ne dersiniz?

Your Stage + Art: Müziğin evrenselliğini kutlayan bir sahne

Bugün paylaşımcılığın ve özgürleşmenin buluştuğu ortak noktadan, müzikten konuşacağız. Your Stage + Art, müziğin insanları bir araya getirme gücüne inanan, müzisyenlere eşit ve özgür şartlar altında müzikseverlerle buluşma imkânı sunmaya çalışan bir oluşum. Sanatla ilgilenen herkesin yeteneklerini...

Edebiyat tekeli ve kırık kalemler

Ülkemizde okuma alışkanlığının çok fazla olmadığını biliyoruz. Bunun için çevremize bakmamız bile yeterli ama gelin sayılara da bir göz atalım. TÜİK’in 2023 yılında yaptığı araştırmaya göre...

İşçi Filmleri Festivali başlıyor

18. İşçi Filmleri Festivali, 14-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinemaseverlerle buluşacak. 14 Ekim günü saat 18.30’da Kavaklıdere Sineması’nda oyuncu Gözde Duru’nun sunuculuğunu yapacağı açılışta Sputnik’te...
Avni Onur Sevinç
Avni Onur Sevinçhttps://www.avnionursevinc.com/
Gelişimimize uygun ekolojiyi inşa etmek için çalışan bir Doğa. Doğa, aynı zamanda arkadaşlarını da arar. Bu temiz ekolojide olmak ister misin?

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol