Okuma süresi: < 1 dakika

2015 Temmuz’dan beri aktif olarak çeşitli etkinlikler düzenleyen, anarşist bireylerin biraraya gelerek dayanışma ağları oluşturabileceği güzel mi güzel bir mekân İnfiAl. İstanbul Tarlabaşı’nda yer alan İnfiAl’de bundan böyle her gün için özel bir dayanışma menüsü çıkarılacak. Hem sömürüsüz hem de dayanışma kokulu bu uygulamanın ilk menüsü ise açıklandı.

infial dayanisma menusu

İlk menüye dair mekândan bazı notlar var

Not 1: Daha önce de belirttiğimiz gibi, bundan gayri haftalık menü çıkartacağız. Böylelikle karnı aç olan arkadaşlar mekana gelmeden yemek olup olmadığını veya ne yemeği olduğunu bilebilecekler. Ya da hem karnını doyuracağı hem de dayanışmada bulunabileceği bir mekan olduğunu hatırlayabilecekler.

Not 2: Yemekler aşağı yukarı 14.00 gibi hazır olacak. Yemeklerin tükenme durumunda aperatif bir şeyler bulunabilir.

Not 3: Tüm bu kalemlerin birer ekonomik karşılığı olması, infiAl’e müşteri gibi gelinmesini istediğimiz anlamına gelmiyor. Aksine tüm çabalarımızda dayanışma ve karşılıklı yardımlaşma ilkesini işleteceğimiz bir ilişkiyi büyütmeyi hedefliyoruz.

Not 4: Mekanın devamlılığı ve mutfak kolektifinin yükünün hafifletilmesi için iş paylaşımı yapmak isteyen arkadaşların, mutfak süreçlerine katılmasını istiyoruz.

İnfiAl mutfakta, görev almak isteyen veya kendi çapında destek olabileceğini düşünen, önerileri-teklifleri olan arkadaşlar, ayrıntıları konuşmak için hafta içi veya hafta sonu bir gün İnfiAl’e uğrayabilir, her hafta Pazar günleri saat 16.00’da gerçekleşen açık toplantılara katılabilirler ya da mail atabilirler: [email protected]

*İnfiAl’in mutfağı vegandır ve olabildiğince glutensiz yiyeceklere özen gösterilmektedir.