Kasım ayında çekimlerine başlanacak Babamın Kanatları sinema filmi için yönetmen Kıvanç Sezer işçi ölümlerini beyaz perdeye taşıyor.

Sezer’in ilk uzun metraj sinema filmi sayılan bu yapımda Vanlı bir inşaat işçisinin hikâyesi ele alınıyor. Bu proje için yönetmen ve yapım ekibi üç yıldır hazırlıklarını sürdürüyorlar.

Başrollerinde Menderes Samancılar, Musab Ekici, Kübra Kip ve Tansel Öngel’in yer alacağı filmle işçi ölümlerine dair farkındalığı arttırmayı da hedeflediklerini belirtiyorlar.

Babamın Kanatları 1

Çarklar dönüyor, harçlar karılıyor, binalar yükseliyor. İstanbul’a yeni uydukentler, gökdelenler ve plazalar hummalı bir çalışmayla inşa ediliyor.  Duvar, beton, sıva, demir, harç, kum, tuğla… İnsan emeği yeryüzünü şekillendirmeye son hızla devam ediyor. Yükseklerden işçiler bize bakıyor, bizimle konuşmaya çalışıyor. Çalıştıkları işin tehlikesine aldırış etmeden en kenarda durmuş; dillerinde belki bir türkü, belki de bir hayale tutunmuş yapının harcını karıyorlar. Ne ölüm, ne hayat ne de uzaktaki çocukları. Önemli olan harcı iyi karmak, yapıyı iyi çatmak. Tıpkı karıncalar gibi. Binlerce, milyonlarca karınca fosforlu yelekleriyle göğe doğru yükseliyor.

Babamın Kanatları 2

2016 Kasım – Aralık aylarında Türkiye’de vizyona girmesi düşünülen filmde İbrahim ve yeğeni Yusuf, İstanbul’da bir lüks site şantiyesinde işçi olarak çalışmaktadır. İbrahim’in iş şartları gittikçe zorlaşsa da çalışmaya devam etmek zorundadır. Çok zaman geçmeden şantiyede yaşanan “kaza” nedeniyle gerçekleşen ölümden sonra bir işçinin ailesine tazminat verilir. Bu durum İbrahim’i düşünmeye iter. 

Kültür Bakanlığının desteğiyle çekilen bu filmin prodüksiyon masraflarının bir kısmını karşılamak için Indiegogo sitesinde kampanya başlatıldı. Destek olmak için kampanya linkine tıklayabilirsiniz.

İletişim: [email protected]
Twitter: twitter.com/MyFathersWings
Facebook: facebook.com/babaminkanatlari