Okuma süresi: < 1 dakika
Gevaş Emniyet Müdürlüğüne yönelik saldırının ardından güvenlik güçlerinin arazide mantar toplayan kişileri yakalayarak ağır işkencelerden geçirdiği belirtilmişti.

Devletin, güvenlik güçlerinin, ana akım medyanın terörist ilan ettiği ve insanların, bu kişilerin işkence edilmiş fotoğraflarını boy boy paylaşarak sadistik duygularını tatmin ettiği bu insanları hatırlarsınız. Bu kişilerin terörist olmadığı, mantar toplamaya çıkan köylüler olduğu ortaya çıktı. Yani ana akım medyanın terörist dediği kişilerin bir kısmının aslında terörist olmadığını bir kere daha görmüş olduk. Üstelik valilik bu kişilerin suçlamaları kabul ettiği konusunda da açıklama yapmıştı. Buradan da işkence altında alınan ifadelerin gerçeği yansıtmayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz.

İşkence edilerek medyaya fotoğrafları servis edilen "teröristler" serbest!

Yani günlerce işkence gördüler, işkence edilmiş fotoğrafları ülkeyi gezdi, küfürler yediler, terörist ilan edildiler. Hepsi boşunaydı.

Haberin detayları şu şekilde:

Van Valiliği’nin Gevaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne saldırı düzenlediğini iddia ettiği 4 kişi serbest bırakıldı.

Gevaş Emniyet Müdürlüğüne yönelik saldırının ardından güvenlik güçlerinin arazide mantar toplayan kişileri yakalayarak ağır işkencelerden geçirdiği belirtilmişti.

Van Valiliği olayın ardından yaptığı açıklamada, “Eylemi gerçekleştiren kişilerin suçlarını itiraf ettiğini” öne sürmüştü.

Ancak bu açıklamaların ardından demokrathaber.org’un haberine göre saldırıyı düzenlediği iddia edilerek gözaltına alınan köylüler Cemal Aslan (53), Halil Aslan (50) ve Abdülselam Aslan (35) ile bir kişi daha bugün çıkarıldıkları mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Kaynak: Cumhuriyet