Okuma süresi: 2 dakika

Romanyalı bir fotoğrafçı olup insanları ve yeni kültürleri keşfetmeyi seven ve tutku haline getiren Vlad Cioplea, geçen yıl arkadaşları ve onların tutkuları ile birlikte başlattığı 100 Friends adlı projesi için geçtiğimiz sonbaharda Tanzanya bölgesinde bulunan Maasai, Bushman ve Tatoga kabilelerini fotoğraflamaya gidiyor.

Columbus Günü olan 12 Ekim’de, Tanzanya’ya varan Vlad, 20 gününü orada geçiriyor. Vahşi hayvanlarla çevrili ovada uyuduğunu ve Maasai kabilesi ile birlikte vakit geçirdiğini anlatan Vlad, 14 yaşındaki erkek çocuklarının kendi hayatlarını yaşaması ve kendi avlarının etlerini yemeleri için köyden gönderilmelerinden önce sünnet edildiğini öğreniyor.

Bushman kabilesinden avlanma teknikleri öğrenen ve ısrar etmelerine rağmen maymun eti yemeyen Vlad Caoplea, Tatoga kabilesinde bulunan ufak bir kızdan, Tatoga kabilesinin, Avrupalıların birbirlerini yediklerini düşündüklerini öğreniyor.

Vlad Cioplea’nın kamerasından bu ilginç deneyimler ise fotoğraflara böyle yansıyor:

Vlad Cioplea 1 Vlad Cioplea 2 Vlad Cioplea 4 Vlad Cioplea 5 Vlad Cioplea 6 Vlad Cioplea 8 Vlad Cioplea 9 Vlad Cioplea 10 Vlad Cioplea 11 Vlad Cioplea 12 Vlad Cioplea 13

Kaynak: Bored Panda 

Önceki İçerikUykusuzlar Atlası: Çok mu uyuduk şimdiye kadar hayatımızda?
Sonraki İçerikDünya üzerindeki tüm arılar ölür ise insanlara ne olur?
24 yaşında olup, Londra'da Dijital Tasarım ve Markalaştırma üzerine yüksek lisans yapmaktayım. Asker çocuğu olduğum için 4 senede bir okul değiştirmiş olmakla beraber, bu deneyimlerin hayatımda büyük önem arz ettiğine inanıyorum. Seyahat etmeyi gerçekten ama gerçekten çok seven bir insanım. Yeni kültürler, yeni insanlar ve deneyimler benim ayrılmaz bir parçam olmuştur diyebilirim. Elimden gelenin daha da fazlasını yaparak kendimi farklı alanlarda geliştirmeyi ve bana verilen olanakları en iyi şekilde kullanmayı her zaman başarıya giden doğru yol olarak görmüşümdür. Aceleci bir insanım. Gerçekten her şey hemen olsun istiyorum her ne kadar hayatta bir takım şeyler için beklenilmesi gerektiğini bilsem bile. Biraz enteresan gelebilir ama gerçekten futbol ve bilgisayar aynı zamanda konsol oyunlarına ilgim biraz fazla sanırım. Sanat ve tasarıma her zaman büyük ilgim olmakla beraber, mümkün olduğunca diğer popüler konulardan da uzak kalmamaya çalışıyorum. Bilime ve teknolojiye meraklı bir insanım. Her şeyden önemlisi gerçekten bu hayata bir kere geldiğimize ve bize verilen fırsatları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğine inanıyorum.