El ile doyum. Mastürbasyon ya da eski dilde İstimna bil-yed veya onanizm, cinsel organın genelde orgazm oluncaya kadar uyarılması. “Kendi kendine veya başka biri tarafından, elle, ayakla ya da cinsel ilişkiye girmeden vücudun başka kısımları ile veya mastürbasyon aletleri kullanılarak da mastürbasyon yapılabilir.” diyor wikipedia ve konunun fiziksel kısımını bize açıyor. Bakalım bu iş bizim kalbimize ne yapıyor?

Konuya etimolojik olarak bakmak ilham verebiliyor. Yapılan işin(?) tanımlanması çoğunlukla işe göre daha sade oluyor. İş basitliğine duygularımızı da ekleyince birazcık karışıyor.

Mastürbasyon kelimesinin Yunanca: mezea (μεζεα, “penisler”) ve Latince: turbare (“karıştırmak”) kelimelerinin birleşiminden ortaya çıktığına inanılır. Bir diğer etimoloji, Latince: manu stuprare (“elle kirletmek”) Oxford İngilizce Sözlük tarafından “eski bir varsayım” olarak nitelendirilmiştir.

Şu batıyı geçip birazcık doğuya, dişiye gidelim. Batı’nın ateşi erili onlara kalsın, biz hislere bakalım. Direk veriyorum hapı, mastürbaston -ki bunu porno izleyerek veya bir şeylere bakarak yapıyoruz- zihin için oldukça tehlikeli. Nasıl bir tehlike? İzlediğimiz şeyin bizi tahrik etmesi ve o an’daki gerçeği ve akışı egonun isteğine göre hazza çekmek kişinin zihinsel örgülerini değiştiriyor. Kafa açıcı ve ilham verici şeyler olabilir, doğrudur, peki hazların bitmeyecek döngüsü ve kaybettiğin enerji sana iyi geliyor mu? Aradığın bu değil. Cevap bedenin bu haz anlayışında değil.

Sistem hayvanı öldürmek ve çok değerli olan beden tuzunu boşa harcatmak için okun ucunu zehrin içine daldırıyor. Bize yukarıdan bakanların gördüğü şey, etrafımızda dolanan egonun zihinsel örgüleri. Kitleyi birazcık daraltalım, bir şekilde kendiyle uğraşan kişileri hedefleyelim zehirli okumuza. Kişi, yoga yapsın ya da tai chi ya da enerjetik işlerle uğraşsın, workshoplara gitsin. Tamam, bu kişi meditasyon yapıp birazcık sakinleşmek ve şu zihni susturmak istiyor mu? İstesin. İşte oklar bu tayfaya gidiyor genelde. Daddy Cool‘a giden bir şey yok çünkü bizim Daddy zaten takılıyor. Enerjilerin girip çıktığını görmüyor, onun için tek gerçek eliyle tuttukları.

Ok, yaydan çıktı. Gidiyor, Zenon sürekli an’ı bölmeye çalışıyor ki ok hedefe ulaşmasın ama karşıda ben varım! Ben, beden taşıyan bir varlık olarak buradan bir şeyler çıkarmam lazım, yolu bulup geri dönmem lazım. Çamurun içinde oynaşamam. Beden, kendi mekaniği gereği çakra sistemiyle donatılmış, daha başka sistemlerde mevcut takibi ama artık ortak lisan olmuş tekerlekler üzerinden konuşacağız. Mastürbasyon ve buna bağlı izlediğin şeyler ikiye çok zarar verir. Enerjin ciddi anlamda düşer ve kendini bel seviyesine düşürürsün. Aurandaki imajlar en az 2-3 gün kalır. Meditasyona oturursun, izlediğin şeylerdeki görseller ve duygular sana gelir. Sen aydınlanacağım diye meditasyona oturursun, gelen şeyler hiç de aydınlık değildir ve onları da oraya sen koymuşsundur. Gitmesini beklediğinde de arada yine gelir. Bu, kişinin aurasında nelere çekilim olduğunu da kısmen belli eder. Sana bir şey verecek olanlar için yeterince temiz olmayabiliriz.

Peki, hemen sonuca geçelim. Ne yapacağız bu enerjiyi? İşte soru bu. Bunun ne yapılacağı kadim ezoterik öğretilerde yazılı. Bu enerjiyi heba etmeyelim, çünkü geliştirmiyor. Arayın. Daha farklı yaşamak için arayın dostlar.