Okuma süresi: < 1 dakika

İnternetteki eğlenceli içeriklerden biri de yaratıcı Youtube kanalları olsa gerek. Son zamanlarda Türkiye’den de başarılı işlerin çıktığını görebiliyoruz. Bunlardan biri gelecek vaat eden, Duende Creative ve kargART’ın ortaklaşa hayata geçirdiği “Biz Geldik” video-müzik projesi.

KargART salonunda misafir edilen müzisyen veya gruplar şarkılarını canlı icra ediyorlar ve onlara özel sorulan soruları cevaplıyorlar.

“Biz Geldik” serisi önceliğini müziğe veren, müziğin önüne geçecek görsel oyunlardan kaçınmayı tercih eden bir seri. Bu yüzden bir müzik videosu performansı değil sanki radyo performansı kaydediyormuş hissi ile sesleri toplamaya çalışıyor. Çekimlerin hazırlık sürecinden finaline kadar katılımcı sanatçılar hem misafir hem de yardımcı oluyorlar; hazır bir sete değil her aşamasına dahil olabilecekleri bir atölyeye gelmiş oluyorlar. Mümkün olduğunca kolektif şekilde çalışmayı hedef alıyorlar çünkü müziğin birleştirici gücüne ve bir araya gelindiğinde oluşan yaratıcı enerjiye inanıyorlar.

“Biz Geldik” ekibi olarak herhangi bir tarz-tür kaygısı gözetmeden kendi bestelerini icra eden, özgün müzisyenleri ağırlıyor. Müzisyenliğin ve sahnenin ulaşılmaz olduğu illüzyonunu yaratan video yapımlar yerine mümkün olduğunca o anı yakalayan ve makyajsız stüdyo-sahne performansını yansıtmaya çalışan çekimler ile izleyicinin sesten uzaklaşmamasını sağlamaya gayret ediyor. Esas amaç, ekiplerin canlı performanslarını profesyonel bir şekilde kayıt altına alıp bir arşiv oluşturmak ve misafir olan ekiplere keyifli, bol sohbetli bir gün geçirip bunun sahne performansına yansımasını takipçilere aktarabilmek.

biz geldik, yüzyüzeyken konuşuruz 2
Yüzyüzeyken Konuşuruz grubu ve Biz Geldik ekibi.

Her hafta pazar günü yeni bir bölümü paylaşılan “Biz Geldik”te bu pazar ise sevilen müzik grubu Yüzyüzeyken Konuşuruz çıkacak!

Takip etmek isteyenler için:

facebook.com/bizgeldiktv
youtube.com/channel/bizgeldiktv