Ana SayfaYeşilPaylaşım ve SürdürülebilirlikKızının odasını masal diyarına dönüştüren babanın hikâyesi

Kızının odasını masal diyarına dönüştüren babanın hikâyesi

-

Kızı için harika bir ağaç ev inşa eden babanın bu çalışmayı nasıl yapacağı konusunda gerekli teknik bilgisi ve fiziksel alt yapısı yoktu. Öncelikli olarak grafik tasarımı ve video oyunlar yapan bir şirketten kendisi için bir model hazırlamalarını istedi.

Ağaç evin sağlam olması için iskeletin demir ve çelik malzemelerden yapılması gerekiyordu ve bunun için özel kaynakçılık dersleri aldı. 18 ay süren çalışma için yaklaşık 5 bin dolar harcama yapıldı. Ağaç ev yaklaşık üç yetişkin insanı taşıyabilecek dayanıklılıkta.

agac ev 4

agacev 1
agac ev 3

agacev 2

“Kızım içinde oturup kitap okuyabileceği bir ağaç ev yapmamı istedi.”agac ev 5

Ağacın iskelet kısımını tamamlamam yaklaşık 100 saat sürdü ve bunu yapabilmek için özel kaynakçılık dersleri aldım.agac ev 10Ağacın gövdesini ve üst örtüsünü hazırlamak için 50 saatlik bir çalışma yaptım.”agac ev 7agac ev 9“Masalsı detayları ve pek çok süslemeyi Michael’s Art isimli bir dükkandan aldım, yıldızımsı ışıltılar içinse noel süslerini kullandım.”

agac ev 6

Kaynak: Bored Panda  

SON YAZILAR

Sürdürülebilir mimari tasarımın yeni yıldızı: Ahşaptan ayırt edilemeyen pirinç kabuğu yapı malzemesi

ACRE, ahşap alternatifi olarak öne çıkan bir yapı malzemesidir; dayanıklılığı, suya ve çürümeye karşı direnci, estetik dokusu ve sürdürülebilirliği ile dış mekanlarda mükemmel performans sergiler. Alüminyum ve pirinç tozlarının muazzam bir sentezi olan bu malzeme, çitlerden kapılara, pervazlardan teraslara kadar geniş bir yelpazede dış mekan uygulamaları için ideal bir seçenektir. Dünya ormanlarını koruyan bu malzemeyi keşfediyoruz!

Esnek çalışma iklim değişikliğiyle mücadelede yeni bir silah olabilir

Citrix’in de destek verdiği Yeşil Gelecek Endeksinin (Green Future Index) ortaya koyduğu üzere, yeni çalışma modelleri yalnızca konfor sağlamakla kalmıyor, iklim değişikliğiyle mücadeleye anlamlı bir...

Enerji tasarruflu pencereler ekolojik düşünen ev sahipleri için neden akıllıca bir seçimdir?

Y kuşağı konut piyasasına girmeye başladıkça sürdürülebilir, çevre dostu olan evlere talep de katlanarak artıyor. Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği tarafından hazırlanan son bir raporda, ev...

Son 10 Yılın En İyi 10 İklim İnovasyonu

Eğer Dünya’nın ortalama sıcaklığını bu on yıl içerisinde Paris Antlaşması’nda hedeflenen 1,5⁰C altında tutmak istiyorsak, daha yapacak çok işimiz var. Bu hedefi gerçekleştirmek için karbon emisyonlarını ciddi...
Şeyda Aslandoğan
Şeyda Aslandoğan
25 yaşında, 2013 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi hemşirelik bölümünden mezun olup sanat tarihi okumak için İstanbul'a yerleşti. Şu anda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde sanat tarihi bölümü öğrencisi. Kültür & sanat, müzik, doğa ve fotoğraf konularına meraklı.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol