Okuma süresi: 2 dakika

Merhaba arkadaşlar,

Boran’ın tedavisi için Küba’da bulunmaktayız.

Şu ana kadar olan süreci özetlemek istiyorum. Kasım 2012’de İstanbul’da Boran ADEM teşhisiyle Marmara Üniversitesi Hastanesi’ne yattı ve 15 gün tedavi gördü. Hastaneye yattığında ve tedavi sonrası bütün fonksiyonları yeni doğmuş bebek düzeyine gerilemişti. Tedavi olmasına rağmen durumunda bir gelişme olmadı.

Taburcu olduktan sonra yapılan fizik tedaviler ve hiperbalik oksijen tedavisi sonucu yürümeye ve konuşmaya başladı. Ama beyinde hasar oluştuğu için hareketlerinde ve konuşmasında arızalar kaldı.

Hala Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Çocuk Nörolojisi Bölümünde kontrollerine devam edilmekte.

Başta nöbet olmamasına karşın bir buçuk yıl sonra nöbet geçirmeye başladı. Ve sol kolunda ve ayağındaki sorunlar ilerledi. Yeni ilaçlar denediler ama başarılı olmadı. Her nöbette beyindeki nöronlar daha fazla zarar görüyor. Boran’da geriye gidişler başladı. Tedavi için Küba’ya başvurumuz kabul edildi. Burada yapılacak tetkikler sonucu tedavi belirlenecekti. Muhtemel bir ay süreceği söylendi.

Tetkikler sonucu bu tedavinin iki kür yani iki ay olması gerektiği yoksa beynin öğrenme sürecinin tamamlanmadan tedavi yarım kalırsa yeniden başa dönüleceği söylendi. Şu ana kadarki tedavide güzel sonuçlar almaya başladık.

İlk tetkikler ve bir aylık tedavi için toplam 12906 CUC (dolara eşdeğer) fiyat çıkarıldı. Bu miktarı bir şekilde elde ettik. İkinci ay için 8912 CUC fatura çıkarıldı. Bunun için yardımlarınıza ihtiyacımız olacak.

Sosyal medyada duyurumuzdan sonra şu ana kadar toplanan miktar sadece 1430,00 TL’dir.

İkinci kür 12 Nisan 2019’da başlayacak. Ücretin 11 Nisan 2019’da hastaneye ödenmesi gerekmekte.

Herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle.                     

Nurdan BAYŞAHAN

Destek olmak isteyenler için:
Garanti Bankası TR65 0006 2000 1140 0006 6515 32