Colin 7 yaşında küçük bir Padawan (Jedi öğrencisi). Star Wars‘un yaratıcısı George Lucas’a yazdığı mektubunda aynı anda hem Jedi olup hem de evlenemeyeceği ile ilgili endişelerini dile getirdi. Lucasfilm, Colin’in bu içten mektubuna cevabı bir sürü hediye ve bir de müjdeyle gönderdi.

Barış ve düzen için savaşmak uğruna birçok şey feda eden Jedi’lar için evlilik söz konusu değildir. Güçlü duygusal bağların karanlık tarafa sürüklediğine inanılır (Selam Darth Vader!). Bu yüzden de bizim küçük Colin, Lucasfilm’e evlilik yasalarını değiştirmeleri için rica etmeye karar vermiş.

Colin’in mektubu şöyle:

Sevgili George Lucas,

Bir Jedi’nin evlenememesi hoşuma gitmiyor. Ben Sith olmadan evlenebilmek istiyorum. Lütfen kuralı değiştirin.

Not: Skywalker Ranch’e gelmek istiyorum, lütfen. Sevgilerle, Colin.

Lucasfilm’deki kibar insanların Colin’e verdikleri cevap, onun yüreğine su serpiyor. Görünüşe göre Colin sevinçten havalara hatta Ölüm Yıldızı’nın bile üzerine çıkmış. Lucasfilm’den gelen mektupta ise Colin’in böyle bir soru soruyu sorarak oldukça büyük bir bilgelik gösterdiğini ve dostluk, dürüstlük gibi değerlerin evlilik kurumu için en önemli özellikler olduğunu ilettiler. Colin ise hem Jedi olup hem de evlenebileceğini duyunca oldukça sevinmiş gibi gözüküyor.