Ana SayfaEkolojiEnerjiMersin’de büyük nükleer karşıtı miting

Mersin’de büyük nükleer karşıtı miting

-

Mersin Nükleer Karşıtı Platform (NKP) üyeleri 15 Şubat 2015 tarihinde Nükleer Karşıtı Miting düzenleyecek. Platform üyeleri mitinge katılım çağrısı yaparak, ülkenin nükleer çöplüğe çevrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Mersin NKP, 15 Şubat’ta düzenlenecek miting hakkında Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan, 15 Şubat tarihinde ülkede Nükleer Santral istemediklerini bir kez daha haykıracaklarını belirtti. Ülkeyi nükleer çöplüğe çevirenlere inat, ‘‘Anne Oyuncağımı aldın mı’’ sloganı ile sokağa çıkacaklarını söyleyen Uğurhan, “Dünyanın en güzel sahillerinden birisini soda, krom, gübre fabrikalarına ve petrol dolum tesislerine feda etmiş güzel şehrimizin yine mücevher kıymetindeki bir sahilini daha ranta kaptırmaya niyetimiz yok” dedi.

Dünyada nükleer silahlara izin vermeyeceklerini vurgulayan Uğurhan, bu amaçla 15 Şubat tarihinde yapacakları mitinge katılım çağrısı yaptı. Uğurhan, iki koldan yapacakları yürüyüşün ardından Mersin Teyfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yanında bulunan boş alanda toplanacaklarını ve nükleer santral projeleri durdurulana kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Mersin Nükleer Karşıtı Platform üyeleri 15 Şubat 2015 tarihinde Nükleer Karşıtı Miting düzenleyecek. Platform üyeleri mitinge katılım çağrısı yaparak, ülkenin nükleer çöplüğe çevrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
Mersin Nükleer Karşıtı Platform üyeleri 15 Şubat 2015 tarihinde Nükleer Karşıtı Miting düzenleyecek. Platform üyeleri mitinge katılım çağrısı yaparak, ülkenin nükleer çöplüğe çevrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi. (Fotoğraf Kaynağı: www.mmo.org.tr)

Başlık Görseli: Japan Times

SON YAZILAR

AKP ve MHP bu sefer de Eskişehir’deki hayvanlara saldırı hazırlığında

AKP ve MHP Türkiye'nin doğasından öyle nefret ediyor ki hiçbir yerde yeşil, orman, hayvan görmek istemiyorlar. Ağacı odun, hayvanı et ya da zevk malzemesi olarak...

Yeni çağın şafağında!

Artık yeni çağın şafağındayız. Faşizmin tanımı bellidir. Birine istemediği ya da farkında olmadığı bir şeyi ona sormadan yapmak ya da onu buna zorlamaktır. Faşizm faşizmdir; ister hayvana ister...

Enerji tasarruflu pencereler ekolojik düşünen ev sahipleri için neden akıllıca bir seçimdir?

Y kuşağı konut piyasasına girmeye başladıkça sürdürülebilir, çevre dostu olan evlere talep de katlanarak artıyor. Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği tarafından hazırlanan son bir raporda, ev...

Tebrikler Başkan! Çağın %5 Gerisinde Kaldınız

Adalar'da 81 At Katledildi Adalar’da fayton zulmü bitmek bilmiyor. AKP’li belediyecilerin belirli aralıklarla söz verip rant için sonlandırmadığı atlı faytonculuk yıllardır Adalıları, hayvan hakları savunucularını ve...
Gamzegül Kızılcık
Gamzegül Kızılcık
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Kadın hakları mücadelesi, çocuk hakları ve LGBTİ hakları konularına ilgili. Doğal hayatın korunması konusuna meyledişi ve Gaia Dergi ile yollarının kesişimi sonucunda da; direnişçi bir kadın, gazeteci.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol