Mersin Nükleer Karşıtı Platform (NKP) üyeleri 15 Şubat 2015 tarihinde Nükleer Karşıtı Miting düzenleyecek. Platform üyeleri mitinge katılım çağrısı yaparak, ülkenin nükleer çöplüğe çevrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.

Mersin NKP, 15 Şubat’ta düzenlenecek miting hakkında Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Mersin Tabip Odası Başkanı Ful Uğurhan, 15 Şubat tarihinde ülkede Nükleer Santral istemediklerini bir kez daha haykıracaklarını belirtti. Ülkeyi nükleer çöplüğe çevirenlere inat, ‘‘Anne Oyuncağımı aldın mı’’ sloganı ile sokağa çıkacaklarını söyleyen Uğurhan, “Dünyanın en güzel sahillerinden birisini soda, krom, gübre fabrikalarına ve petrol dolum tesislerine feda etmiş güzel şehrimizin yine mücevher kıymetindeki bir sahilini daha ranta kaptırmaya niyetimiz yok” dedi.

Dünyada nükleer silahlara izin vermeyeceklerini vurgulayan Uğurhan, bu amaçla 15 Şubat tarihinde yapacakları mitinge katılım çağrısı yaptı. Uğurhan, iki koldan yapacakları yürüyüşün ardından Mersin Teyfik Sırrı Gür Stadyumu’nun yanında bulunan boş alanda toplanacaklarını ve nükleer santral projeleri durdurulana kadar mücadele edeceklerini ifade etti.

Mersin Nükleer Karşıtı Platform üyeleri 15 Şubat 2015 tarihinde Nükleer Karşıtı Miting düzenleyecek. Platform üyeleri mitinge katılım çağrısı yaparak, ülkenin nükleer çöplüğe çevrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
Mersin Nükleer Karşıtı Platform üyeleri 15 Şubat 2015 tarihinde Nükleer Karşıtı Miting düzenleyecek. Platform üyeleri mitinge katılım çağrısı yaparak, ülkenin nükleer çöplüğe çevrilmesine izin vermeyeceklerini söyledi. (Fotoğraf Kaynağı: www.mmo.org.tr)

Başlık Görseli: Japan Times