Movin’ Bröllin, dans alanına yönelik rezidans programı kapsamında sanatçıları Bröllin Kalesi’ne davet ediyor.

Movin’ Bröllin, yedi haftalık üretim rezidans programı kapsamında bir dans grubu, koreograf veya koreograf ekibini ağırlayacak. Önerilen projeye göre, rezidans programı, sanatsal üretim için Bröllin Kalesi’nin sakin ve yaratıcı atmosferinde alan ve zaman sağlıyor. Program, koreografik praksis ve araştırmaları sanatsal üretim ile biraraya getirerek yetkinlikleri ve üretim kalitesini artırmaya olanak sağlamayı amaçlıyor.

Rezidans programı, çalışma alanı, konaklama, yemek, üretim bütçesi gibi giderler için ödenek ve aynı zamanda danışmanlık sağlıyor. Rezidans sonunda, katılımcı sanatçıların tam bir iş ortaya koymaları ve sunmaları bekleniyor. Gösterimler, Theater Vorpommem iş birliği ile, bölgenin dört farklı yerinde altı gece boyunca sunulacak. Sunulacak projenin ise Vorpommem bölgesine atıfta bulunması bekleniyor.

Rezidans programı Mart-Temmuz 2019 tarihleri arasında bir tarihte 2-3 haftada gerçekleşirken, son prova ve Bröllin Kalesi’nde gerçeleşecek prömiyerin tarihi Eylül 2019.

Başvuruların son tarihi ise; 15 Ağustos 2018.

Programa dair detaylı bilgi ve güncel tarihler için Bröllin ve Vorpommem web siteleri ziyaret edilebilir.

Fotoğraf: Schloss Bröllin e.V

Önceki İçerikKörlere ve körlüğe dair sıkça sorulan sorular
Sonraki İçerikHep istediğini yapan, hep 12 yaşında kalan yazar: Françoise Sagan
Müge Olacak
Atelier Muse Kurucu Direktörü, performans sanatçısı, araştırmacı ve yazar Müge Olacak, İstanbul ve Berlin'de yaşamaktadır. 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve çeşitli çokuluslu şirketlerde pazarlama deneyimi edinmiştir. 2015-16’da, Türkiye’de başladığı çağdaş dans ve koreografi eğitimine Polonya’da devam etmiştir. 2011’den bu yana çağdaş dans, performans, disiplinlerarası üretimler ve gösterimler gerçekleştirmekte olup özellikle kadın, tabular, ifade özgürlüğü konuları, kişisel ve sosyal ilişkilere odaklı çalışmaktadır. SzurSure (Polonya) performans grubunun kurucularındandır. Yönettiği ve ürettiği çalışmalar ile HAU Hebbel am Ufer Berlin & ifa (Institut für Auslandsbeziehungen), Hrant Dink Vakfı, Nantes Yaratıcı Nesiller Forumu ve işbirliği programlarından burs ve ödüller kazanmıştır.