Okuma süresi: < 1 dakika

Türkiye’nin ilk müzik köyü dünyanın her yerinden müzikseverlerin katılımıyla Fethiye’de gerçekleştirilecek.

Anadolu Müzik Kültürleri Araştırma ve Yaşatma Derneği tarafından düzenlenen Müzik Köyü projesinde atölye çalışmaları, sunumlar, seminerler, dinletiler, konserler, geziler de olacak. 20 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında Anadolu Geleneksel Müziği’nden Hayri Dev, Ali Ulutaş, Osman Kırca, Hasan Bülbül, Aşık Esrari, Birsen Şahan, Yusuf İhsan Bodur’un yanısıra Erkan Oğur, Ahmet Arslan, İsmail Hakkı Demircioğlu, Kemal Dinç, Erol Parlak, Okan Murat Öztürk, Efren Lopez Sanz, Sinan Ayyıldız, Uğur Ömür gibi birçok sanatçı ve akademisyen de Müzik Köyü’nde bulunacak.

Müzik Köyü’nü düzenleyenler ise alanın profesyonel isimlerinden… Proje Koordinatörlüğü’nü Aytaç Gökdağ, Sanat Danışmanlığı’nı Doç. Dr. Cenk Güray, Etkinlik Koordinatörlüğü’nü Eren Şahin, Genel Sanat Yönetmenliği’ni Mehmet Günay Eser üstleniyor.

Müzik ile dolu bir program

Tüm müzikseverler ve köy çocuklarına yönelik beşer günden oluşan üç periyot boyunca Anadolu Müziği’nin yanısıra İran Müziği, Balkan Müziği, Yunanistan Müziği başlıklarında seminerler, dinletiler de müzikle dolu programın bir parçası.

Ayrıca köy çocuklarıyla, geri dönüşüm malzemeleri ve doğada bulunan malzemeler kullanılarak müzik aleti yapımı, koro atölyeleri, beden perküsyonu, soundpainting, müzik salatası gibi birçok etkinlik de gerçekleştirilecek.

muzik-koyuİlhamını doğadan alan, kolektif yaşamla Anadolu’nun asırlık notalarını hissettiren Müzik Köyü’ne başvurularınızı internet üzerinden yapabilirsiniz!

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için:

www.muzikkoyu.net
www.anadolukulturleri.com