Okuma süresi: 2 dakika

Türk rock müziğine birçok önemli grubu kazandıran Ankara, 12-15 Ekim tarihleri arasında ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi’nde Umut Kuzey’in öncülüğünde 4 gün boyunca 2 ayrı sahnede 48 değerli sanatçıya ev sahipliği yaptı. Ankara ve çevre illerden birçok müzikseverin akın ettiği festivale toplamda 75 bin kişi katıldı. Ankara’da uzun zamandan sonra ilk kez gerçekleştirilen rock festivali olma özelliğini taşıyan Milyonfest Ankara, ilk senesinde büyük başarıyı yakalayarak gelenekselleşeceğinin sinyalini verdi.

Festivalin ilk gününden itibaren, gelecek günlerde daha büyük kitlelerin yalnız bırakmayacağının sinyallerinin geldiği Milyonfest Ankara, katılımcıları 4 gün boyunca müzik bombardımanına soktu. İlk günün konukları olan Mor ve Ötesi, Mabel Matiz, Pera, Zakkum, Emre Aydın sahneleri büyük kitlelerce dinlendi.

Hayko Cepkin, Moğollar sahnesine konuk oldu!

4 günlük %100 müzik ve eğlence maratonun son gününde sırasıyla Dört, Set, Nadas, Gökcan Sanliman, Murat İlkan & Metin Türkcan, Metropolis, Senforock, İskender Paydaş, Hayko Cepkin, Moğollar, Athena ve Pilli Bebek sahne aldı. Athena yine bitmeyen enerjisi ve muhteşem performansıyla müzikseverleri büyülerken festivalin kapanışını Ankara’nın en önemli gruplarından Pilli Bebek yaptı. Türk rock müziğinin güçlü sesi Hayko Cepkin sahne şovlarıyla da yine büyük beğeni topladı. Ardından Moğollar sahneyi devraldı ve bir süre sonra Hayko Cepkin, ustalarının sahnesine konuk oldu. Birlikte unutulmaz anlara imza atan Moğollar ve Hayko Cepkin Ankaralı dinleyiciye özel bir müzik ziyafeti çekti.

Milyon Yapım’dan muhteşem sezon kapanışı

Başta kamplı festival kültürünün lokomotifi Zeytinli Rock Festivali olmak üzere bu yıl Kuşadası Gençlik Festivali, Çukurova Rock Festivali, Samsun Gençlik Festivali ve Milyonfest Erdemli ile onbinlerce müzikseveri Türk rock müziğinin yıldızları ile buluşturan Milyon Yapım yılın sürpriz ve son festivali Milyonfest Ankara ile unutulmaz bir sezon finali yaptı. Müzikseverler 4 gün boyunca Şebnem Ferah’tan Manga’ya, Teoman’dan Athena’ya, Selda Bağcan’dan Mor ve Ötesi’ne unutulmaz bir festival deneyimi yaşadı.