Okuma süresi: < 1 dakika

Nefeslerin buluşması ile Mevlevi müziğinin simgesi haline gelmiş ney ile kadim bir öğreti olan yoga bir araya geliyor

Nefes hem ney hem de yoga için kilit noktada. Nefestir neye can veren. Bedenimizin canı da nefestir. Yoga felsefesinde yaşam enerjisi (prana) nefes ile taşınır ve nefes anda kalmak için en önemli aracımızdır.

Ses ile zihin, yoga ile bedeni kapsayan bu çalışma ile nefesler bir araya geliyor. Burak Bilen eşliğinde yoga dersi boyunca Tevfik Bilen enstrümantal mevlevi müziğinden örnekler ve makamsal müziklerle atölyeye eşlik ediyor ve kaçırılmayacak bir deneyim ortaya çıkıyor!

Bir süredir yoga yapan ya da yogayla hiç tanışmamış her yaştan herkese açık bir etkinliktir.

Tarih: 10 Aralık 2016 Cumartesi

Saat: 14.30-15.45
Yer: Kavaklıdere/Ankara

Atölyeye katılmak ve detaylı bilgi almak için Burak Bilen’e 05076290919 numaralı telefondan ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

“Yogada her duruş, her nefes sana bir şey söyler, sana senin hikâyeni anlatır. Neyde her üflediğinde bir başka sen olursun, evrende, sonsuzlukta dolaşırsın.

Duruşu ya büyük bir keyifle, tutkuyla yaparsın, her anından sonsuz bir mutluluk duyarsın, ya da beklersin ne zaman bitecek diye anlamsız. Neyi üflerken ya sadece notalar çıkar, ya da sen ney olursun bütünleşirsin neyle, sanki o da senin bir organın bir uzantındır. O zaman sesler anlam kazanır.”

Facebookta açılan etkinlik sayfası için lütfen tıklayın.

Kaynak: Ben biz hepimiz