Ana SayfaDuyurular & EtkinliklerNefeslerin buluşması: Ney ve Yoga

Nefeslerin buluşması: Ney ve Yoga

-

Nefeslerin buluşması ile Mevlevi müziğinin simgesi haline gelmiş ney ile kadim bir öğreti olan yoga bir araya geliyor

Nefes hem ney hem de yoga için kilit noktada. Nefestir neye can veren. Bedenimizin canı da nefestir. Yoga felsefesinde yaşam enerjisi (prana) nefes ile taşınır ve nefes anda kalmak için en önemli aracımızdır.

Ses ile zihin, yoga ile bedeni kapsayan bu çalışma ile nefesler bir araya geliyor. Burak Bilen eşliğinde yoga dersi boyunca Tevfik Bilen enstrümantal mevlevi müziğinden örnekler ve makamsal müziklerle atölyeye eşlik ediyor ve kaçırılmayacak bir deneyim ortaya çıkıyor!

Bir süredir yoga yapan ya da yogayla hiç tanışmamış her yaştan herkese açık bir etkinliktir.

Tarih: 10 Aralık 2016 Cumartesi

Saat: 14.30-15.45
Yer: Kavaklıdere/Ankara

Atölyeye katılmak ve detaylı bilgi almak için Burak Bilen’e 05076290919 numaralı telefondan ya da [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz.

“Yogada her duruş, her nefes sana bir şey söyler, sana senin hikâyeni anlatır. Neyde her üflediğinde bir başka sen olursun, evrende, sonsuzlukta dolaşırsın.

Duruşu ya büyük bir keyifle, tutkuyla yaparsın, her anından sonsuz bir mutluluk duyarsın, ya da beklersin ne zaman bitecek diye anlamsız. Neyi üflerken ya sadece notalar çıkar, ya da sen ney olursun bütünleşirsin neyle, sanki o da senin bir organın bir uzantındır. O zaman sesler anlam kazanır.”

Facebookta açılan etkinlik sayfası için lütfen tıklayın.

Kaynak: Ben biz hepimiz 

SON YAZILAR

Fidan Gözaçan ile yeni kitabı “Her Kaçık Yalan Söyler” üzerine söyleşi ve imza gününe davetlisiniz!

Yazar, gazeteci ve çevirmen Fidan Gözaçan yeni kitabı Her Kaçık Yalan Söyler için Ankaralı okurlarıyla buluşacak. 22 Ekim Pazar günü Ankara'da saat 14.00'te Kızılırmak Caddesi...

KAOS GL ve 17 Mayıs’tan anayasa açıklaması: Haklarımızı savunacağız

Depremle rafa kaldırılan Anayasa değişikliği, 2 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın yaptığı TBMM konuşmasıyla resmi olarak gene gündemimize girdi. Yapılmak istenenin hak ve özgürlükleri...

Halkevleri 17. Yaz Çocuk Buluşmaları Çocuk Şenliği ile sona eriyor

Halkevleri'nin 17. Yaz Çocuk Buluşmaları, 30 Temmuz Pazar, 14.00- 17.00 arasında düzenlenecek çocuk şenliği ile sona erecek. Halkevleri'nin 17 yıldır kesintisiz şekilde sürdürdüğü çocuk çalışmaları ve...

Evvel Temmuz KSF gönüllüleri: Bu festival halkın festivalidir!

Evvel Temmuz Kültür Sanat Festivali 23 Temmuz'da Serinyol ayağınının da tamamlanmasıyla sona erdi. Halkın festivali Evvel Temmuz için gönüllülerinin hazırladığı basın bültenini ilginize sunuyoruz. 7 Temmuz’da...
Burak Bilen
Burak Bilen
Gıda Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Hindistan'da aldığım ve deneyimlediğim yoga öğretisini paylaşmaya çalışıyorum. Ekoloji, yemek kültürü ve yoga ile ilgileniyorum.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol