Okuma süresi: < 1 dakika

İnsanların yaşlandıkça daha tutucu olduklarını söylerler. 69 yaşındaki müzisyen Neil Young için bunun tam aksini söyleyebilirim. O, inandığı şeyler hakkında gitgide daha tutkulu ve açık sözlü oluyor. Popülariteyi sırtlayan kitle sanatçılarının aksine Young, Monsanto’ya karşı bir albüm kaydetti.

Neil Young’un ilk olarak Rolling Stones’a çıtlattığı albümü The Monsanto Years 15 Haziran’da çıkıyor. Albüm, GDO’nun gelişiminde lider olan çok uluslu kimyasal dev Monsanto ile ilgili.

Neil Young, GDO’nun yayılmasıyla ilgili fazlaca eleştiri yapan nadir ünlülerden biri idi. Hatta, geçtiğimiz sene eylül ayında Starbucks’ı GDO destekçilerinden olan Grocery Manufacturers Association’a üye olduğu için kendi internet sitesinden boykot etmişti.

Neil Young internet sitesinden yaptığı açıklamasında, “Ben latte almayayım. Starbucks, Monsanto ile bir olup GDO içeren ürünlere basılacak olan etiketleri kaldırmanın derdine düştü. Grocery Manufacturers Association’ın arkasına saklanarak etiketlerin basılması için çıkarılacak ulusal çapta bir yasayı engellemek adına açılmış bir davaya destek veriyor. İlginçtir ki, yasanın şirketlerinin konuşma hakkına tecavüz olduğunu düşünüyor” demişti.

Ne kadar reddederlerse etsinler, Neil onları rahat bırakmadı ve “Rock Starbucks”, “Too Big to Fail”, “New Day for the Planet” isimli şarkıları yeni albümü ile dinleyenlerine kavuşturacak.

Dinlemek için lütfen tıklayınız.