Ana SayfaEkolojiHayvan HaklarıÖldürdüğü domuzun fotoğrafını çekip takipçileriyle paylaşan bir "dindar": Tuğçe Kazaz

Öldürdüğü domuzun fotoğrafını çekip takipçileriyle paylaşan bir “dindar”: Tuğçe Kazaz

-

Geçtiğimiz günlerde yaptığı kaza sonucu bir domuzun ölümüne sebep olan Tuğçe Kazaz, öldürdüğü domuzun resmini twitterda takipçileriyle paylaşıp altına şu notu düştü: “Kitabıma domuz konusunu yazdım, o bölümü Nihat hocamızla konuştum. Aniden önüme çıkan domuza çarptım sizce tesadüf mü?”

haberfotoğrafı1

Bu sözlerin üzerine insanların yoğun tepkisiyle karşılaşan Kazaz’a takipçileri çarptığı domuzu veterinere götürmesi gerekirken fotoğraf çekip paylaşmasının nedenini sordular. Eleştiriler üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Kazaz şu sözleri sarf etti:

haber fotoğrafı 2 (1)

Ölen domuzun fotoğrafını çekip olayı din adı altında kendince sebeplere bağlayıp bunun bir tesadüf olmadığını savunan Kazaz’a doğada var olan her türün eşit yaşam hakkına sahip olduğunu hatırlatır, mensup olduğu İslam dininin de yalnızca etinin tüketilmesine izin vermediği bu hayvanın ölümünü onaylamayacağını söylemek isteriz. 

Domuzun başına gelmiş bu olayın tesadüfe ya da herhangi bir ilahi olaya değil, dikkatsizliğe bağlı olduğunu, hadiseyi mantık ve vicdan çerçevesince değerlendirmesi gerektiğini söylemek her türlü ırk, cinsiyet, ve türcülüğe karşı duran Gaia Dergi’nin ilkelerindendir. Hanımefendinin bundan sonra trafikte daha dikkatli olmasını ve bu düşünce yapısını derhal terk etmesini temenni eder, hiçbir canlının herhangi bir amaç için öldürülmediği bir dünya dileriz.

SON YAZILAR

Hatay’da depremin ardından süren hayat mücadelesinin pek de söz edilmeyen özneleri: Hayvanlar

6 Şubat depremlerinden en çok etkilenen Hatay'da yaşayan patili dostlarımız oldukça zor durumda. Hayvanlara yönelik bir sağlık hizmeti görünür değil, özellikle kedi ve köpekler kontrolsüzce...

“Hayvanlar için etki” yaz okulu için kayıtlar başladı

Kafessiz Türkiye tarafından düzenlenen “Hayvanlar İçin Etki Yaz Okulu” kayıtları başladı! Başvuru için son gün 22 Temmuz. 25- 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek...

Felaketin görünmeyen yüzü: Depremden etkilenen hayvanlar

Depremin ardından Animal Save Türkiye grubu deprem bölgesinde ilanlar aracılığıyla hayvanları kurtardı. Bakım verenlerine ulaşabildiği hayvanları sahiplerine ulaştıran grup, depremzede hayvanları yuvalandırmaya devam ediyor.

THY yine bir kediyi kaybetti, yine sorumluluk almıyor

Daha önce defalarca yolcular ile seyahat eden evcil hayvanların kaçmasına ya da ölmesine sebep olan THY yeni bir skandala imza attı. 31 Ocak Pazartesi akşamı...
Ayça Şahin
Ayça Şahin
20 yaşında, İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı öğrencisi. Hayvan hakları koruyucusu, sokak hayvanlarına yönelik sahiplendirme çalışmalarında bulunuyor, barınak gönüllüsü, doğa aşığı, kadın hakları savunucusu, tarih meraklısı ve Audrey Hepburn hayranı. Kedisiyle birlikte yaşıyor.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol