Okuma süresi: < 1 dakika

İki keçi arkadaşıyla birlikte, Avustralya’daki Edgar’s Mission Farm Animal Sanctuary tarafından et endüstrisinden kurtarılan sevimli keçi Antoinette şimdi anne!

Keçi eti popülaritesinin giderek artmakta olduğu Avustralya’daki bu çiftlik, endüstriyel hayvancılığın zalim ve insan dışı oluşumunu reddederek buradaki hayvanlara ömürlerinin sonuna kadar yaşayabilecekleri bir yuva sunuyor. Daha adil bir dünya hedefiyle yola çıkmışlar ve şu an 300’den fazla hayvanın bakımını üstlenmekteler.

Çiftlik hayvanlarına gıda gözüyle bakılırken, kedi ve köpek gibi hayvanların kayrılması, üstüne üstlük bunun hayvan sevgisi ile adlandırılması onların çöplüğünde yok. Hepimiz eşit haklara sahibiz mottosuyla yeryüzüne özgürlük dağıtmaktalar.

Antoinette bu nefis çiftliğe geldiğinde sonra onun hamile olduğu anlaşıldı. Kısa bir süre sonra Chrissy doğdu!

Keçiler harika annelerdir. Onların aile bağları son derece sıkı ve duygusaldır. Antoinette acılardan uzak yeni hayatında doğurduğu küçük kızı ile harika bir ikili olmuş durumda. Aralık ayında doğan minik Chrissy bunca yıl hiçbir çocuğuyla birlikte olamayan anne Antoinnette’in acılarını dindiriyor adeta. Pam Ahern’in dediğine göre, Noel’den sadece birkaç gün sonra doğan Chrissy, harika kulakları ve arsız gülümsemesiyle çiftliğin tüm sevgisini kazanmış.

Chrissy sevimliliği doruklarda muhafaza eden bir bebek. Yaramazca oradan oraya atlamakta ve annesinin sesisi duyar duymaz ona doğru koşmakta. Oyun oynamaya bayılıyor ve günlerini geçirmek için favori aktivitesi annesine sokulmak.

Diğer keçiler için bir umut!

Bu çiftlik harika işler çıkarıyor. Şu an Chrissy ve annesi çok kötü durumda olabilirlerdi. Hayvanların, duygularının ve varlıklarının hiçe sayılışı korkunç bir şey. Ama şu an ikisi de güvende ve Chrissy diğer çocuk hayvanların karşı karşıya oldukları acı ile yüzleşmeden büyüyebilecek.

Chrissy’nin kalbimize dokunan sevinci herkes tarafından öğrenilirse belki onlara olan sevgimizi yansıtan seçimler yapabiliriz hepimiz. Chrissy ve Antoinette hayvan endüstrisinin kısır döngüsünü reddederek “bütün canlara” hak ettikleri sevgiyi vermemiz için ilham olabilir.

Çiftliğin sloganı ile güzel bir kapanış: “Eğer başkalarına zarar vermeden mutlu ve sağlıklı yaşayabilseydik… Neden olmasın?

Çiftliğin internet sitesi için tıklayınız.